17:07 01.04.2020

Кабмін оприлюднив умови примусового обстеження на коронавірус і примусової госпіталізації

2 хв читати
Кабмін оприлюднив умови примусового обстеження на коронавірус і примусової госпіталізації

Кабінет Міністрів України оприлюднив умови застосування обмежувальних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2.

Згідно з текстом постанови уряду №245 від 25 березня, заклади охорони здоров'я мають право здійснювати обов'язкове медичне обстеження осіб, які контактували з хворими на Covid-19 або мають симптоми Covid-19, якщо такі особи відмовляються від медичного обстеження в добровільному порядку.

Крім того, медзаклади можуть здійснювати обов'язкову госпіталізацію та призначати карантин (самоізоляцію) хворим на Covid-19 або тим, хто має симптоми Covid-19, якщо такі особи відмовляються від госпіталізації або карантину (самоізоляції) в добровільному порядку.

Обов'язковій госпіталізації також підлягають діти осіб, які були госпіталізовані у зв'язку з захворюванням Covid-19, у разі неможливості їх тимчасового влаштування в сім'ї родичів або знайомих.

Особи, яким призначено карантин (самоізоляцію), зобов'язані неухильно виконувати рекомендації лікарів.

При цьому Національна поліція за письмовим клопотанням закладів охорони здоров'я може супроводжувати транспортні засоби під час доставки осіб для обов'язкового обстеження та госпіталізації.

Нацполіція і Нацгвардія мають забезпечувати охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території до об'єктів, у яких проводиться обов'язкове обстеження, госпіталізація та перебування осіб на обов'язковому карантині.

При цьому центральні органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування та закладами охорони здоров'я мають надавати спеціалізовані санітарні транспортні засоби для перевезення на госпіталізацію осіб із підтвердженим коронавірусом або з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Крім того, центральні органи влади спільно з органами місцевого самоврядування мають забезпечити соціальний супровід осіб, які перебувають на карантині (самоізоляції), особливо вразливих категорій громадян.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні оновлюватимуть приймальні відділення в опорних лікарнях, новий корпус "Охматдиту" відкриють наприкінці липня – нарада у Зеленського

Кліндослідження "Амізону" у протидії COVID-19 відбудуться в семи медзакладах - "Фармак"

МОЗ України у 2020 році направило на лікування за кордон 316 пацієнтів

МОЗ має затвердити протиепідемічні заходи на підприємствах за урядовою антикризовою програмою - Степанов

Степанов: 110 медзакладів, які включили до переліку лікарень, які лікують COVID-19, отримають фінансування лише за квітень

На конкурс на посаду голови НСЗУ зареєструвалися 28 осіб - Степанов

Українські медики запропонують нову стратегію, яка дасть змогу уникнути тотального карантину під час другої хвилі коронавірусу

Фармфірма "Дарниця" призупиняє проект з виробництва гідроксихлорохіну для лікування COVID-19

Кабмін дозволив фінансування 2 неавтономізованих медзакладів "третинки" Києва за ПМГ до кінця 2020 року

У посольстві США наголошують на важливості збереження незалежності НСЗУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА