18:13 01.04.2020

Інститут молекулярної біології та генетики готовий виробляти ПЛР-тести на Covid-19, очікує фінансування

2 хв читати

Інститут молекулярної біології та генетики Національної академії наук України (ІМБГ) готовий виробляти ПЛР-тести на Covid-19, очікує фінансування від держави.

"Фахівці ІМБГ очікують швидкого надходження коштів із держбюджету, щоб продовжити роботу з виготовлення ПЛР-тестів для виявлення коронавірусної хвороби. Основна група співробітників інституту, задіяних у проектах, працює зараз і готова працювати постійно й понаднормово, однак через відсутність фінансування ми не можемо розгорнути роботу на повну потужність", - повідомила установа на своїй сторінці у Facebook.

При цьому уточнюється, що наприкінці січня на замовлення РНБО співробітники інституту розробили тест-системи для діагностики вірусу SARS-CoV-2. За наявності коштів ІМБГ міг би реалізовувати угоди з виробниками реактивів, які використовуються для виготовлення тест-систем, ідеться в повідомленні.

"Не всі реактиви може виготовити вітчизняний виробник, окремі ми змушені замовляти в Естонії, Німеччині та інших країнах", - пояснив інститут.

Згідно з повідомленням ІМБГ, собівартість виготовлених інститутом ПЛР-тестів становить близько 250 грн, що майже вдвічі менше за зарубіжні аналоги. На наявному в ньому обладнанні фахівці установи можуть виготовити близько 10-20 тис. ПЛР-тестів на тиждень, із залученням додаткових фахівців - до 50 тис. тестів на тиждень.

При цьому ІМБГ не уточнює суму, необхідну йому для запуску виробництва ПЛР-тестів.

Агентству "Інтерфакс-Україна" не вдалося зв'язатися з установою за зазначеними на її сайті телефонами. На запити електронною поштою ІМБГ також не відповідає.

Як повідомлялося, ІМБГ НАНУ передав розроблені ним тест-системи на 600 аналізів для діагностики спричиненого коронавірусом захворювання Covid-19 для використання в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я (ЦГЗ) і відправив співробітників у неоплачувану відпустку через недофінансування системи НАНУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА