Інтерфакс-Україна
19:11 22.04.2020

Два внесені до протоколу лікування COVID-19 препарати не зареєстровані в Україні

2 хв читати
Два внесені до протоколу лікування COVID-19 препарати не зареєстровані в Україні

Два препарати, внесені до затвердженого Міністерством охорони здоров'я протоколу лікування COVID-19, не зареєстровані в Україні, решта препаратів зареєстровані для лікування інших захворювань.

"На сьогодні в Україні зареєстровано окремі препарати (діючі речовини), внесені до протоколу "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 2 квітня №762. Це гідроксихлорохін, комбінація лопінавір/ритонавір, тоцилізумаб. Водночас вони зареєстровані для лікування інших захворювань", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Державному експертному центрі (ДЕЦ) МОЗ України.

У ДЕЦ зазначили, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, ці препарати застосовуються off-label, тобто за показниками, яких немає в інструкції для медичного застосування лікарського засобу.

При цьому діючі речовини "хлорохін сульфат" і "ремдесивір", внесені до протоколу, наразі не зареєстровані в Україні.

Крім того, в ДЕЦ зазначили, що в схемах лікування хворих COVID-19 застосовуються препарати для лікування бактеріальних інфекцій і супутніх хвороб.

Згідно з його інформацією, станом на 21 квітня 2020 року в Україні зареєстровано лікарські засоби вітчизняного виробництва, використовувані для супутньої терапії COVID-19.

Із препаратів, внесених до протокол лікування COVID-19, вітчизняний виробник - ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" - зареєстрував субстанцію "гідроксихлорохін".

При цьому в ДЕЦ наголошують: жоден препарат у світі не має підтвердженої ефективності проти COVID-19, а клінічні випробування, які можуть її підтвердити або спростувати, тільки-но розпочалися і потребують значно тривалішого часу та великої кількості залучених пацієнтів.

"На сьогодні існують лише дані з лікарської практики й невеликих нерандомізованих досліджень, які збирають офіційні державні установи, зокрема регуляторні установи з лікарських засобів різних країн світу. На такі дані спираються регуляторні органи охорони здоров'я і медики в усіх країнах", - наголосили в ДЕЦ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА