Інтерфакс-Україна
13:10 28.04.2020

Програма медгарантій гарантує пацієнтам, зокрема з тяжким перебігом COVID-19, безкоштовне харчування в лікарнях

1 хв читати
Програма медгарантій гарантує пацієнтам, зокрема з тяжким перебігом COVID-19, безкоштовне харчування в лікарнях

Заклади охорони здоров'я не мають права під час надання медичної допомоги за програмою медичних гарантій у стаціонарних умовах встановлювати плату з пацієнта за забезпечення його харчуванням, повідомила прес-служба Національної служби здоров'я (НСЗУ).

Безкоштовне парентеральне харчування - введення поживних речовин - також передбачене для пацієнтів з COVID-19 у критичному стані.

Цілодобовим повним або частковим парентеральним харчуванням забезпечують також пацієнта в межах пріоритетної послуги медичної допомоги в складних неонатальних випадках.

До пакета стаціонарної та мобільної паліативної допомоги входить оцінка нутритивного стану та надання нутритивної підтримки, зокрема ентеральне харчування через зонд, або часткове або повне парентеральне харчування.

Водночас медзаклади мають право встановлювати плату за покращене харчування як додаткову медпослугу, яка надається виключно за бажанням пацієнта. В такому випадку в лікарні має бути як мінімум два види харчування - базове безкоштовне та поліпшене платне. Пацієнт оплачує послуги офіційно через касу медичного закладу.

У НСЗУ зазначають, що в рамках госпіталізації медзаклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів. Ліки, які медзаклад отримує через централізовані закупівлі, не внесені в тариф. У 2020 році такі ліки постачатимуться в медзаклад так само, як у 2019 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Медзаклади України та Азербайджану уклали низку угод про співпрацю – МОЗ

Хірурги з Канади та США в ході 6-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 32 пораненим українцям

Оприлюднення в соцмережах фрагменту судмедекспертизи у справі меддому "Одрекс" порушує принцип нерозголошення матеріалів розслідування – АПМЗ

"Інтерпайп" створив у Дніпрі Центр підтримки ветеранів на базі поліклініки

В Україні відкрито перший навчальний хаб MammoLOAD для фахівців з раннього виявлення раку молочної залози

Рада церков виступає за заборону та криміналізацію сурогатного материнства для іноземців

Клініка "Одрекс" закликає уникати недоведених звинувачень її лікарів у смерті пацієнта, дочекатися офіційних висновків розслідування

Заступник міністра Адаманов: дефіциту ліків через знищення складу фармдистриб’ютора не буде

Farmak співчуває команді "Оптіма-Фарм" у зв’язку з втратою центрального складу, намагатиметься не допустити дефіциту ліків

Суд звільнив від покарання лікаря, який вимагав у пацієнтки кошти за протез і погрожував його видаленням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА