19:36 05.05.2020

Зарубіжні представництва фармкомпанії "Фармак" працюють у дистанційному режимі, відзначають попит на безрецептурні препарати

4 хв читати
Зарубіжні представництва фармкомпанії "Фармак" працюють у дистанційному режимі, відзначають попит на безрецептурні препарати

Зарубіжні представництва фармацевтичної копанні ПАТ "Фармак" (Київ) через карантинні заходи у їхніх країнах працюють у дистанційному режимі, відзначають попит на безрецептурні препарати.

Як повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" директор представництва "Фармак" у Республіці Казахстан Айимжан Аспетова, у зв'язку з введенням надзвичайного стану в містах всіх співробітників перевели на дистанційну роботу. Водночас представництво провадить активну роботу з організації телефонних візитів, проводить навчання співробітників польової служби за участю співробітників із головного офісу.

"Це дало змогу успішно запустити телефонні "візити" до наших цільових клієнтів. Провели тестування медичних представників на знання продуктів, триває підготовка до проведення онлайн-конференцій для лікарів. Триває пошук нових можливостей для ефективної взаємодії з нашими клієнтами та введення нових продуктів", - сказала вона.

Аспетова також повідомила, що режим надзвичайного стану в Казахстані не обмежує вантажоперевезення. Крім того, з 1 квітня до 30 червня звільнені від сплати ввізного мита товари критичного імпорту (продовольчі та медичні товари) при їх ввезенні на територію ЄАЕС.

Директор представництва також повідомила, що у зв'язку з карантинними заходами відбувається значний спад продажу рецептурних ліків в аптеках і відзначається зростання безрецептурних.

Водночас зростання вартості ліків через зміну курсу долара негативно позначиться на попиті на тлі зниження купівельної спроможності населення.

У свою чергу глава представництва "Фармак" у Киргизькій Республіці Максим Головчак повідомив, що співробітники офісу в Киргизстані через вимоги карантинних заходів працюють і віддалено, і частково з офісу.

"Пріоритетними для офісних співробітників на період карантину були визначені розробка ефективної комунікації з лікарями за допомогою телефонних "візитів" і вебінарів, забезпечення безперебійного ввезення товару до країни", - сказав він.

Головчак також повідомив, що представництво в Киргизстані готується до роботи після закінчення карантину, зокрема, планується запустити маркетингову стратегію за всіма продуктами.

Він зазначив, що Киргизстан реалізує політику підтримки національного виробника, в рамках якої, зокрема, ухвалено зміни до закону "Про держзакупівлі", які дають змогу під час здійснення держзакупівель в умовах надзвичайних ситуацій та надзвичайного стану буквально за декілька годин, без публікації оголошень, шляхом проведення моніторингу цін одразу підписувати договори.

"І хоча миттєвого впливу на галузь медичного забезпечення цей закон не зробить, але постачання лікарських препаратів "Фармак" може прискорити, особливо тих, що внесені до списку життєво важливих", - сказав він.

Головчак зазначив, що у зв'язку з карантинними заходами, обмеженням доступу до планової та консультативної медичної допомоги, а також девальвацією місцевої валюти попит на медикаменти в Киргизстані змінився, зокрема, зростає ОТС-сегмент (безрецептурний), зокрема препарати "Фармак", водночас відзначається негативна динаміка в попиті рецептурних продуктів.

Зі свого боку глава представництва "Фармак" у Республіці Узбекистан Фаріда Ахмедова також повідомила, що в умовах карантину офіс представництва перейшов на віддалений режим роботи.

"Всі співробітники перебувають у строю. Робота триває у звичайному режимі. Знайшли додаткові шляхи комунікації з ключовими клієнтами, продовжуємо роботу з брендування лікарських препаратів "Фармак" в Узбекистані", - сказала вона.

Ахмедова повідомила, що в країні немає обмежень з експорту/імпорту, "проте спостерігається закономірне зниження активності товарообігу між країнами".

"Підтримка місцевих фармвиробників в Узбекистані завжди була і залишиться. Це насамперед позначається на госпітальному продажі й тендерах", - сказав вона.

Глава представництва "Фармак" в Узбекистані також повідомила, що в умовах карантину "спостерігається зниження попиту на рецептурні лікарські препарати та підвищення попиту на ОТС (безрецептурні) лікарські препарати для лікування інфекцій дихальних шляхів".

Як повідомлялося, капітальні інвестиції "Фармак" у 2019 році становили 714 млн грн, що на 14,5% більше за попередній рік.

ПАТ "Фармак" за підсумками 2019 року отримало чистий прибуток розміром приблизно 1,056 млрд грн, що практично збігається з показником 2018 року (1,05 млрд грн). Активи компанії за рік зросли на 12,3% - до 6,657 млрд грн.

Компанія планує спрямувати на виплату дивідендів за підсумками 2019 року 100 млн грн.

"Фармак" за підсумками 2018 року збільшив чистий прибуток на 25,16% порівняно з 2017 роком - до 1,05 млрд грн.

"Фармак" - виробник лікарських засобів європейського рівня, лідер фармацевтичного ринку України за обсягами продажу. Експортує продукцію до 20 країн світу. Член асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Згідно з даними Держреєстру, кінцевим бенефіціарним власником ПАТ "Фармак" є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Степанов очолив Медичну раду при МОЗ, директор Інституту Амосова став заступником голови

МОЗ очікує постачання лікарських засобів за бюджети 2018-2019 рр. до кінця року

Чотири українські лікарські засоби проходять клінічні випробування щодо ефективності лікування Covid-19

Зеленський пообіцяв знайти 3-4 млрд грн на систему трансплантації в Україні

Кабмін виділив кошти на реконструкцію і оснащення приймальних відділень опорних медзакладів

Київрада не підтримала популістське рішення про передачу МОЗ двох столичних медцентрів

МОЗ готує зміни до Програми медгарантій - Степанов

МОЗ має намір закупити "Ремдесивір" для лікування пацієнтів із COVID-19 - Степанов

МОЗ формує департамент якості меддопомоги - заступник міністра

Степанов: Плануємо до кінця липня відкрити новий корпус "Охматдиту", до кінця 2021 року повністю закінчити будівництво

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА