Інтерфакс-Україна
18:58 07.05.2020

Медзаклади перейшли на нову систему фінансування, зупиняти реформу не можна - думки

2 хв читати
Медзаклади перейшли на нову систему фінансування, зупиняти реформу не можна - думки

Медичні заклади вже перейшли на нову систему фінансування через Національну службу здоров'я України (НСЗУ), тому зупиняти реформу не можна, вважають керівники клінік, що взяли участь у прес-конференції в Києві в середу.

Директор Сумської обласної дитячої лікарні Ігор Змисля, зокрема, зазначив, що попри наявність багатьох невирішених питань, пов'язаних із переходом на нову систему охорони здоров'я, скасування реформи стає неможливим, у відстроченні немає жодного сенсу, оскільки медзаклади вже перейшли на нове фінансування.

"Ми отримали новий принцип фінансування, який тепер працює. Ми почали працювати як підприємства з новими повноваженнями. І це дає змогу вкладати кошти в розвиток", - сказав він.

За словами директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Одеси Олени Колоденко, до початку реформи центр отримував 2 млн грн на місяць, а після початку реформи - 2,5 млн грн. Це дало змогу поліпшити матеріально-технічну базу, підвищити зарплату медпрацівникам.

Як зазначила Колоденко, отримати кошти, окрім як з НСЗУ, можна також з інших джерел. "Дуже важливо співпрацювати з департаментом охорони здоров'я, з фінансовим департаментом міськради, щоб формувати наші бюджети та місцеві програми, щоб медична допомога була якісною", - сказала вона.

Головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні (Миколаївська обл.) Володимир Красьоха вважає, що повернення до фінансування за старою моделлю вигідне тим закладам, які не намагалися створювати відділення, необхідні пацієнтам, зокрема не мають пологових будинків, відділень хірургії, реанімації тощо.

"Неуспішні заклади з неуспішними управлінцями знали, що можуть бути зачинені. Ми говорили їм про це. Ми шукали гранти, міжнародні проекти та інші джерела фінансування. Усіх можливих заходів було вжито для модернізації закладів, збільшення фінансування для купівлі обладнання та збільшення зарплати лікарям. Отримавши кошти, ми виплатили премії працівникам, не чекаючи коштів від держави", - сказав він.

За словами заступника головлікаря Львівської лікарні швидкої допомоги Лесі Кобецької, клініка законтрактувала 14 пакетів медпослуг у рамках програми медичних гарантій.

"Крок назад видається нелогічним. Ми бачили, на що перетворювалися наші медзаклади. Побачили, як медичні працівники почали заробляти, працювати і яким стало медичне оснащення", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА