07:07 08.05.2020

Степанов: Розроблена попередниками версія медреформи не адаптована до українських реалій

2 хв читати
Степанов: Розроблена попередниками версія медреформи не адаптована до українських реалій

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що розроблена попередниками стара версія медичної реформи не адаптована до українських реалій, а її другий етап передбачав знищення протитуберкульозної служби, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Реформа системи охорони здоров'я України, розроблена попередніми керівниками МОЗ, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій", - цитує прес-служба слова Степанова, сказані в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі 1 + 1 у четвер увечері.

"Коли ми почали аналізувати стару версію другого етапу реформи, ми побачили, що нас чекає закриття 332 лікарень у всій Україні, тому що вони отримали на 50% менше коштів, ніж навіть у минулому році. Нас чекає звільнення від 50 до 70 тис. наших медичних працівників", - заявив міністр.

Степанов також зазначив, що другий етап реформи фактично передбачав знищення протитуберкульозної служби, закриття 70-80% психіатричних лікарень, у яких перебувають близько 22 тис. хворих.

"Під загрозою опинилася екстрена медична допомога. У деяких областях недофінансування - на рівні 60-80%. Це призведе до скорочення 30% бригад швидкої допомоги", - заявив він.

За словами Степанова, ініціатори медреформи не змогли пояснити людям, у чому її суть тому, що "самі не розуміли, що робили".

"У тому вигляді, в якому ми її отримали, - це реформа не про безкоштовну медицину, не про гідні зарплати лікарям і не про здоров'я пацієнтів", - написав міністр на сторінці в Фейсбуці.

Він зазначив, що проведена реформа не відповідає тому, що написано на папері.

Разом із тим, Степанов пообіцяв довести медреформу до кінця, уникнувши масових звільнень і закриття медзакладів.

"У мене вистачить сил і політичної волі довести медичну реформу в Україні до кінця, уникнувши у своїй масі звільнень і закриття медичних установ. Така позиція всієї нашої команди в МОЗ", - резюмував міністр.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА