16:10 13.05.2020

Держлікслужба перевірить ПЛР-тести "Укргентеху", виробник брав відповідальність за свою продукцію і достовірність результатів - Ляшко

2 хв читати
Держлікслужба перевірить ПЛР-тести "Укргентеху", виробник брав відповідальність за свою продукцію і достовірність результатів - Ляшко

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками виконує позапланову перевірку отриманої інформації про українські тест-системи для ПЛР-досліджень, які виробляє компанія "Укргентех".

"Наразі в лабораторіях України є тест-системи українських, корейських, китайських і чеських виробників. Варто зазначити, що тести різних виробників мають свої особливості під час проведення дослідження. Всі вони проходять процедуру верифікації. Тобто в лабораторії порівнюються між собою отримані результати досліджень, проведених на різних тест-системах, використовуючи зразки одного пацієнта. І для налаштування роботи може знадобитися певний час. У більшості лабораторій у країні тест-системи "Укргентеху" вже налаштовані та працюють", - повідомив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він пояснив, що виробник, у свою чергу, виконує коригувальні дії, зокрема, направив актуалізовану версію інструкції, з урахуванням зворотного зв'язку, отриманої від лабораторій, що використовують тест-системи "Укргентеху".

"Зразки тестів для підтвердження їх валідності направлено до лабораторії в Україні, яка має відповідну технічну компетентність. А також проводяться роботи з організації випробувань у лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я", - зазначив Ляшко.

У свою чергу під час проведення позапланової перевірки Держлікслужба виконає додаткові підтвердження в незалежній акредитованій лабораторії.

"Виробник узяв на себе відповідальність за безпеку й ефективність продукції, достовірність результатів, отриманих під час їх використання. І несе за це повну відповідальність, зокрема і кримінальну", - наголосив Ляшко.

 
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармфірма "Дарниця" призупиняє проект з виробництва гідроксихлорохіну для лікування COVID-19

У посольстві США наголошують на важливості збереження незалежності НСЗУ

НСЗУ у квітні в рамках ПМГ оплатила медпослуги за пріоритетними напрямами 47,2 тис. українців

НСЗУ виплатила близько 163 млн грн за меддопомогу пацієнтам із COVID-19

МОЗ планує створити в лікарнях 3-місячний запас ЗІЗ

ВООЗ тимчасово припинила випробування гідроксихлорохіну проти коронавірусу з міркувань безпеки

МОЗ України має намір впровадити та відкоригувати коефіцієнт складності у тарифах на медпослуги

"Фармаку" потрібна купівля і об'єднання з іншими компаніями - можливості органічного зростання вичерпали себе

Українське законодавство повинно надати можливість фармвиробникам купити ліцензію на випуск вакцини від COVID-19

"Фармак" застосує розроблений німецькими науковцями протокол кліндосліджень ефективності противірусного препарату від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА