15:11 14.05.2020

МОЗ затвердило вимоги до ЗІЗ, сподівається на швидкий запуск виробництва ЗІЗ відповідної якості

2 хв читати
МОЗ затвердило вимоги до ЗІЗ, сподівається на швидкий запуск виробництва ЗІЗ відповідної якості

Міністерство охорони здоров'я затвердило вимоги до засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і сподівається на запуск виробництва ЗІЗ потрібної для медиків якості з серпня-вересня 2020 року, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

"Ми регламентували та впорядкували вимоги до засобів індивідуального захисту", - сказала вона, додавши, що в Україні необхідно сертифікувати лабораторії, адже без сертифікації виробники не можуть запропонувати ЗІЗ належної якості.

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я має намір звернутися до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства й Національної академії наук із проханням розглянути всі варіанти та здійснити необхідну акредитацію і сертифікацію в найкоротші терміни.

"МОЗ спільно з Мінекономіки обговорили питання видачі спільних роз'яснень, що кожен власник медзакладів, кожна місцева, обласна рада, яка здійснює закупівлю ЗІЗ, мають забезпечити засобами захисту найвищого рівня за можливості не лише лікарів у палатах і лабораторіях, хворих, а й інші категорії. Власник і місцева влада повинні визначити рівень ризику: чим менший рівень ризику, тим менший рівень захисту. Це дасть можливість виробникам реалізовувати продукцію і зрушити з місця процес організації виробництва й надалі сертифікації", - додала заступник міністра.

У свою чергу торговий представник - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка зазначив, що в серпні 2020 року набуде чинності новий техрегламент щодо ЗІЗ.

"Щоб виробники ЗІЗ не діяли наосліп, і була координація між постачальниками сировини, виробниками та закупівельниками. Ця продукція регламентована - є технічний регламент щодо ЗІЗ, термін дії якого закінчується в серпні, й він буде замінений на новий. Також існує багато стандартів, які ми розмістили у відкритому доступі. Ці стандарти й техрегламент передбачають велику відповідальність виробника в дотриманні стандартів. Більшість виробників упоралися з завданням - в Україні є дуже багато сертифікованої продукції", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Медвузи Києва, Львова та Харкова у вересні розпочнуть навчання на магістратурі з протезування та ортезування

Єврокомісія надала недостатній доступ до інформації про закупівлю вакцин від COVID-19 - суд ЄС

Інститут ім. Філатова отримав грант на розробку ранньої діагностики стрес-асоційованих психологічних змін

Низка запущених для поліпшення доступу до лікування механізмів не спрацювала, ПДВ при держзакупівлях ліків скорочує обсяг закупівель - думка

Кличко оглянув щойно оновлений Київський міський центр нефрології та діалізу, де зараз лікують дітей з "Охматдиту

Унаслідок ракетної атаки на "Охматдит" постраждали 300 осіб - гендиректор клініки

Повністю "Охматдит" зможе відновити роботу через пів року - гендиректор клініки

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА