МОЗ затвердило вимоги до ЗІЗ, сподівається на швидкий запуск виробництва ЗІЗ відповідної якості
Міністерство охорони здоров'я затвердило вимоги до засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і сподівається на запуск виробництва ЗІЗ потрібної для медиків якості з серпня-вересня 2020 року, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова під час прес-брифінгу в Києві в четвер.
"Ми регламентували та впорядкували вимоги до засобів індивідуального захисту", - сказала вона, додавши, що в Україні необхідно сертифікувати лабораторії, адже без сертифікації виробники не можуть запропонувати ЗІЗ належної якості.
У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я має намір звернутися до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства й Національної академії наук із проханням розглянути всі варіанти та здійснити необхідну акредитацію і сертифікацію в найкоротші терміни.
"МОЗ спільно з Мінекономіки обговорили питання видачі спільних роз'яснень, що кожен власник медзакладів, кожна місцева, обласна рада, яка здійснює закупівлю ЗІЗ, мають забезпечити засобами захисту найвищого рівня за можливості не лише лікарів у палатах і лабораторіях, хворих, а й інші категорії. Власник і місцева влада повинні визначити рівень ризику: чим менший рівень ризику, тим менший рівень захисту. Це дасть можливість виробникам реалізовувати продукцію і зрушити з місця процес організації виробництва й надалі сертифікації", - додала заступник міністра.
У свою чергу торговий представник - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка зазначив, що в серпні 2020 року набуде чинності новий техрегламент щодо ЗІЗ.
"Щоб виробники ЗІЗ не діяли наосліп, і була координація між постачальниками сировини, виробниками та закупівельниками. Ця продукція регламентована - є технічний регламент щодо ЗІЗ, термін дії якого закінчується в серпні, й він буде замінений на новий. Також існує багато стандартів, які ми розмістили у відкритому доступі. Ці стандарти й техрегламент передбачають велику відповідальність виробника в дотриманні стандартів. Більшість виробників упоралися з завданням - в Україні є дуже багато сертифікованої продукції", - сказав він.