17:37 18.05.2020

Пацієнтські організації вимагають звільнити Степанова через зрив закупівель лікзасобів

2 хв читати
Пацієнтські організації вимагають звільнити Степанова через зрив закупівель лікзасобів

Пацієнтські організації звернулися до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити міністра охорони здоров'я Максима Степанова і взяти під особистий контроль закупівлю лікарських засобів, повідомила прес-служба БФ "Пацієнти України".

"Міністерство охорони здоров’я України зриває закупівлю ліків, вакцин та медичних виробів для тяжкохворих українців за бюджетні кошти 2020 року. Щороку закупівлі здійснюються за 38 різними напрямами на централізованому рівні. Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов та його профільна заступниця Світлана Шаталова досі не підписують критично необхідні документи для старту закупівель та приховують реальну інформацію про залишки препаратів для пацієнтів", - наголошується в повідомленні.

У БФ наголосили, що за інформацією ДП "Медичні закупівлі України" через три місяці у хворих із проблемами дихання, онкологією, ВІЛ, почнуть закінчуватися ліки. Що стосується інших програм, то даних щодо наявності лікзасобів немає.

"Для старту закупівель через ДП "Медичні закупівлі України" МОЗ повинен прийняти 8 документів, які вже декілька місяців блукають коридорами міністерства. Про це публічно заявили у ДП "Медичні закупівлі України". Для старту закупівель через міжнародників - мають бути визначенні ці організації та підписані відповідні договори. Нічого з переліченого МОЗом досі не зроблено", - наголосили пацієнтські організації, додавши, що ці документи необхідні лише для старту закупівель, а самі процедури закупівель тривають від двох до чотирьох місяців і, крім того, ще потрібен час на постачання, а іноді й на виготовлення ліків.

"Навіть за умови, що закупівельні процедури розпочнуться вже завтра, то перші препарати можуть приїхати до пацієнтів лише в першій половині 2021 року", - додали в БФ.

Пацієнтські організації вбачають у такій ситуації "корупційну складову".

"Це повторення сценарію 2014 року, коли МОЗ довів ситуацію до абсолютної відсутності препаратів у регіонах лише з однією метою - аби в кінці року швидко закупити ліки у своїх. Все це закінчилося тоді великими схемами та справжнім фармацевтичним мародерством", - наголошується у повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармфірма "Дарниця" призупиняє проект з виробництва гідроксихлорохіну для лікування COVID-19

У посольстві США наголошують на важливості збереження незалежності НСЗУ

НСЗУ у квітні в рамках ПМГ оплатила медпослуги за пріоритетними напрямами 47,2 тис. українців

НСЗУ виплатила близько 163 млн грн за меддопомогу пацієнтам із COVID-19

Співробітники лабораторій, які працюють із COVID-19, незабаром отримають 300% надбавки - головний санлікар

МОЗ планує створити в лікарнях 3-місячний запас ЗІЗ

ВООЗ тимчасово припинила випробування гідроксихлорохіну проти коронавірусу з міркувань безпеки

МОЗ України має намір впровадити та відкоригувати коефіцієнт складності у тарифах на медпослуги

"Фармаку" потрібна купівля і об'єднання з іншими компаніями - можливості органічного зростання вичерпали себе

Українське законодавство повинно надати можливість фармвиробникам купити ліцензію на випуск вакцини від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА