10:34 20.05.2020

Пацієнтські організації закликають звернутися до донорів із проханням про гумпостачання ліків через затримку держзакупівель

2 хв читати
Пацієнтські організації закликають звернутися до донорів із проханням про гумпостачання ліків через затримку держзакупівель

Пацієнтські організації закликають Міністерство охорони здоров'я звернутися до донорських організацій із проханням про гуманітарне постачання лікарських засобів з огляду на затримку закупівель ліків за кошти держбюджету 2020 року.

Про це пацієнтські організації БФ "Пацієнти України", БО "100% Життя", "Діти з гемофілією", а також БФ "Таблеточки" заявляють у відкритому листі міністру охорони здоров'я Максиму Степанову, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

"Державні закупівлі ліків за 38 програмами, які фінансують за рахунок державного бюджету України, котрі мали розпочатися в лютому-березні 2020 року, досі не розпочалися. За публічною інформацією ДП "Медичні закупівлі України" (МОЗ), ліки для тяжкохворих пацієнтів почнуть закінчуватися через три місяці", - заявляють пацієнти.

За їхньою інформацією, без ліків уже у вересні залишаться новонароджені з розладами дихання, онкохворі діти, люди, що живуть із ВІЛ. Окрім того, під загрозою переривання щоденного прийому життєво необхідних препаратів можуть виявитися пацієнти з орфанними захворюваннями, пацієнти з гемофілією, з раком крові та іншими важкими хронічними хворобами.

Пацієнтські організації звертають увагу, що "досі не розпочалися закупівлі стентів для лікування інфарктів у майже 40 тис. українців, і лікарні не зможуть надати послуг із безоплатного лікування інфарктів, яке визначено як пріоритетний напрям для системи охорони здоров'я".

Автори листа також наголошують, що "суспільно важливої інформації про наявність закуплених державою ліків і медичних засобів за всіма нозологіями не оприлюднюють, що робить все більш складними зусилля пацієнтських організацій у пошуку додаткового фінансування на ліки для пацієнтів, які можуть померти від переривання лікування".

"У бюджеті 2020 року заплановано історичний максимум фінансування програми державних закупівель ліків - 9,8 млрд грн. Ці бюджетні кошти не використовують, старт тендерних процедур заблокований п'ять місяців, уже два з яких ви керуєте міністерством", - нагадують пацієнти міністру охорони здоров'я.

Вони також зазначають, що держпідприємство МОЗ та міжнародні організації не можуть розпочати закупівель, доки МОЗ не ухвалить вісім наказів, проекти яких розроблені і передані до Міністерства охорони здоров'я, і не підпише договору з визначеними постановою Кабміну міжнародними організаціями.

"Якщо закупівельні процедури розпочнуться завтра, що неможливо, перші препарати можуть приїхати до пацієнтів тільки в першій половині 2021 року, тому що процедури закупівель тривають від двох до чотирьох місяців, також необхідний час на постачання і виробництво для частини ліків", - заявляють пацієнтські організації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НСЗУ розробить пакет Програми медгарантій, щоб покрити витрати на вакцинацію від COVID-19 - Шмигаль

Вакцина від COVID-19 компанії Moderna ефективна і проти нових штамів вірусу, стверджує розробник

"Біолік" не надала матеріали для експертизи та реєстрації вакцини "Супутник V" від COVID-19 (оновлена)

МОЗ має намір реорганізувати систему медзакладів, які надають допомогу онкохворим дітям

У США через відключення холодильника знищено майже 2 тис. доз вакцини Moderna

Профільний комітет Ради підтримав законопроект, що відкриває можливості реєстрації вакцин від COVID-19

МОЗ винесе на громадське обговорення проект Нацстратегії контролю онкозахворювань

На комерційному ринку вакцина від COVID-19 з'явиться до літа - Степанов

МОЗ планує найближчим часом підписати договір зі ще одним постачальником вакцин від COVID-19

СБ надасть Україні майже 2,5 млрд грн на закупівлю вакцин від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА