Інтерфакс-Україна
19:01 20.05.2020

"Фармак" застосує розроблений німецькими науковцями протокол кліндосліджень ефективності противірусного препарату від COVID-19

2 хв читати
"Фармак" застосує розроблений німецькими науковцями протокол кліндосліджень ефективності противірусного препарату від COVID-19

Фармацевтична компанія АТ "Фармак" (Київ) застосує розроблений німецькими науковцями протокол клінічних досліджень ефективності противірусного препарату, який виробляє "Фармак", для лікування COVID-19, повідомили в прес-службі компанії з посиланням на голову наглядової ради компанії Філю Жебровську.

"Цей препарат пройшов випробування не на людях і показав хороші результати. Нам потрібно дійти до клінічних випробувань і провести їх, щоб уже на осінь ми знали, що цей препарат дієвий, і він може боротися з вірусом COVID-19. (...) Нам серйозно допомогли німецькі вчені. Вони правильно підготували протокол клінічних випробувань для того, щоб ми за всіма необхідними критеріями дослідили, чи працює цей препарат. Це велика, кропітка і недешева робота", - сказала вона.

Жебровська нагадала, що противірусний препарат, ефективність якого при COVID-19 планує випробувати "Фармак", досліджують також зарубіжні дослідницькі центри.

"Маємо хороші дослідження в Оксфордському та Франкфуртському університетах щодо нашого противірусного препарату", - сказала вона.

Водночас Жебровська зазначила, що для розробки вакцин від COVID-19 потрібні значні фінансові ресурси, яких нині Україна та українські фармкомпанії не мають.

"Європейський інвестиційний банк зробив разом у ВООЗ консорціум і виділив EUR7,6 млрд для розробки вакцин проти COVID-19. Ні "Фармак", ні Україна, на жаль, не мають таких фінансових потужностей. Можливо, ми зможемо приєднатися на якомусь етапі до цих робіт", - сказала вона.

Як повідомлялося, в середині травня "Фармак" у рамках міжнародних досліджень розпочав в Україні третю фазу клінічних випробувань лікарського засобу "Амізон" (Енісаміум) у протидії COVID-19.

Раніше науковці інституту медичної вірусології Франкфурта-на-Майні (ФРН) провели дослідження противірусної дії лікарського засобу проти вірусу SARS-COV-2 на клітинній моделі. Наразі "Амізон" як ефективний лікарський засіб для лікування грипу та інших ГРВІ представлений на ринках 11 країн світу, зокрема Білорусі, Казахстану, Узбекистану та інших.

"Фармак" - лідер фармацевтичного ринку з часткою 5,9% у грошовому вимірі. Компанія щорічно реінвестує в розвиток приблизно 95% прибутку.

За останні п'ять років інвестиції "Фармак" у науково-технічний комплекс, виробниче обладнання, дослідницьку діяльність сягнули 3,4 млрд грн.

У 2015 році "Фармак" відкрив власне виробництво субстанцій у місті Шостці (Сумська обл.), яке виробляє близько 20% субстанцій для потреб "Фармака". Інвестиції у будівництво заводу з виробництва субстанцій в Шостці сягнули $40 млн.

За підсумками 2019 року АТ "Фармак" отримало чистий прибуток у розмірі 1,056 млрд грн, що майже збігається з показником 2018 року - 1,05 млрд грн, за підсумками 2018 року "Фармак" збільшив чистий прибуток на 25,16%.

АТ "Фармак" - член Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Згідно з даними Держреєстру, кінцевим бенефіціарним власником АТ "Фармак" є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Дарниця" пройшла перевірку регулятора Литви на відповідність міжнародним стандартам GMP

Українські пластичні хірурги об'єдналися для допомоги ЗСУ та розвитку реконструктивної медицини

До міжнародних закупівель ліків в рамках Critical Medicines Alliance приєдналися 6 українських фармзаводів

АМКУ застеріг 160 виробників та імпортерів ліків штучно обмежувати роботу з дистриб’юторами

Медцентр мережі "Добробут" зазнав незначних пошкоджень від нічної ракетної атаки, надає безоплатну допомогу постраждалим

ДП "Електронне здоров’я" запустило реєстри дезінфекційних засобів та харчових добавок на платформі "Дія. Engine"

Затримка з боку постачальника реєстрації закуплених "МЗУ" ще незареєстрованих ліків досі критичне питання – голова "МЗУ"

Послугою безоплатного зубопротезування і стоматдопомоги з початку року скористалися понад 25 тис. захисників

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

Шмигаль: Цього року бюджет на медицину збільшено на понад 13,5 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА