Інтерфакс-Україна
13:33 26.05.2020

НСЗУ у квітні в рамках ПМГ оплатила медпослуги за пріоритетними напрямами 47,2 тис. українців

2 хв читати
НСЗУ у квітні в рамках ПМГ оплатила медпослуги за пріоритетними напрямами 47,2 тис. українців

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) у квітні в рамках програми медичних гарантій (ПМГ) оплатила медичні послуги за пріоритетними напрямами 47,763 тис. українців.

Як повідомляє НСЗУ, зокрема, серед пріоритетних напрямів найбільшу кількість медичних послуг надано породіллям. За даними електронної системи охорони здоров'я, у квітні пологові будинки та багатопрофільні лікарні у рамках договору з НСЗУ надали 18,530 тис. послуг за пріоритетними пакетами медичної допомоги при пологах. При цьому з них 4,277 тис. пологів - кесарів розтин.

Крім того, у квітні НСЗУ оплатила медичну допомогу за пріоритетним напрямом у складних неонатальних випадках 2,490 тис. новонародженим, із них 213 - народженим із вагою до 1,5 кг.

Медзаклади також пролікували майже 6,5 тис. українців із інфарктом або інсультом, 13,5 тис. пацієнтів було зроблено ендоскопічні обстеження та мамографію в рамках пріоритетних послуг ПМГ.

За даними НСЗУ, найбільшу кількість договорів для лікування гострого інсульту підписали медзаклади Івано-Франківської області (14), для лікування гострого інфаркту - Дніпропетровської області (6).

На медичну допомогу при пологах найбільше договорів підписали заклади у Львівській області (28), на медичну допомогу в разі складних неонатальних випадках - у Києві (9). Найбільше контрактів на раннє виявлення раку підписали медзаклади Дніпропетровської області (49).

Як повідомлялося, з 1 квітня в Україні стартувала перша програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнтові.

На забезпечення ПМГ виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн спрямовано на первинну медичну допомогу. НСЗУ також підписала контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн.

У рамках ПМГ НСЗУ визначила п'ять пріоритетних напрямів, які фінансуються за підвищеним тарифом: лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах, допомога у складних неонатальних випадках та інструментальні обстеження для раннього виявлення раку (мамографія, ендоскопія тощо).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА