10:46 09.06.2020

МОЗ централізовано не закуповувало тест-систем "Укргентеху" - Степанов

2 хв читати
МОЗ централізовано не закуповувало тест-систем "Укргентеху" - Степанов

Міністерство охорони здоров'я України не закуповувало централізовано тест-систем для діагностики коронавірусу українського виробника ТОВ "Укргентех", повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

"Міністерство охорони здоров'я не закуповувало централізовано цих тест-систем. Наразі використовують те, що було закуплено, скажімо так, за рахунок благодійних фондів та передано до Міністерства охорони здоров'я, а потім розподілено між лабораторіями", - сказав він.

За словами міністра, лабораторні центри самостійно закуповуватимуть тест-системи.

"Нині закупівлю тест-систем здійснюватимуть у децентралізованому вигляді, тобто безпосередньо лабораторії закуповуватимуть ці тест-системи. Відповідним рішенням уряду виділено кошти на боротьбу з COVID-19, з яких 308 млн йде безпосередньо на лабцентри. На ці кошти буде закуплено додаткове обладнання, реагенти і, зокрема, тест-системи. Попередньо ми розраховуємо, що закупівлю тест систем буде здійснено на суму 190-200 млн грн. Які вони будуть - "Укргентех" або інші - вирішуватимуть лабораторії залежно від цінового показника, якості та підтвердження всіх документів", - сказав він.

Степанов зазначив, що "Укргентех" зареєстрував тест-системи відповідно до затвердженого порядку, але, як і будь-який виробник, несе відповідальність за їх використання, зокрема і кримінальну.

"В Україні схвалено загальний порядок, який стосується будь-якої тест-системи, у який спосіб її реєструють. Перед тим, як її може бути зареєстровано, вона має пройти перевірку у відповідних референс-лабораторіях. Після цього готується пакет документів і передається на реєстрацію до Держлікслужби, а потім після перевірки реєструється як медвиріб і може бути використаний на ринку України. Після реєстрації, перед початком використання будь-яка лабораторія має провести так звану валідацію тест-систем - коли порівнюють із наявними тест-системами. Крім "Укргентеху", у нас цю процедуру проходять ще два виробники. Після проходження цих процедур вони теж виходитимуть на ринок", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА