10:53 12.06.2020

Реформу охорони здоров'я буде продовжено у 2020 році зі збереженням ролі НСЗУ та "Медзакупівель України"

2 хв читати
Реформу охорони здоров'я буде продовжено у 2020 році зі збереженням ролі НСЗУ та "Медзакупівель України"

Україна продовжить розпочате 1 квітня 2020 року запровадження реформи фінансування системи охорони здоров'я, яка розширює стратегічні закупівлі медичних послуг Національною службою здоров'я України (НСЗУ) на невідкладну, інтенсивну та спеціалізовану допомогу, випливає з меморандуму Міжнародного валютного фонду (МВФ) за новою програмою stand by.

"Для того, щоб закупівлі НСЗУ краще забезпечували пацієнтів, ухвалення рішень НСЗУ буде прозоро захищено від конфлікту інтересів, зокрема, через заборону участі постачальників послуг в управлінських структурах НСЗУ", - наголошується в документі, оприлюдненому МВФ та Мінфіном України.

Згідно з ним, НСЗУ функціонуватиме як єдиний платник у сфері громадської охорони здоров'я. Він також контролюватиме якість медпослуг.

"НСЗУ уважно стежитиме за наданням послуг і фінансовими показниками постачальників", - зазначено у меморандумі.

Документ також передбачає поступове перетворення постачальників (медпослуг - ІФ), що перебувають у комунальній власності, у некомерційні юридичні особи, що перебувають у комунальній власності. Їхнє фінансування ґрунтуватиметься на контрактах, підписаних із НСЗУ.

Крім того, меморандум передбачає завершення опису визначеного фінансованого НСЗУ пакета медпослуг, який включає первинну, спеціалізовану, паліативну та невідкладну допомогу, а також можливість доплати для пацієнтів за необхідності із забезпеченням при цьому доступності та якості.

Щодо лікарського забезпечення меморандум передбачає: у 2020 році МОЗ передасть закупівлю частини основних лікарських засобів на аутсорсинг авторитетним міжнародним організаціям. Крім того, цього року МОЗ почне здійснювати тестові закупівлі через ДП "Медичні закупівлі України", використовуючи систему ProZorro відповідно до закону про держзакупівлі і найкращих міжнародних практик прозорості та підзвітності.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Батьківські організації закликали МОЗ включити препарат для лікування хвороби Дюшена в номенклатуру держзакупівель

В Україні змінили критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування COVID-19

МОЗ має намір створити мережу інсультних центрів в Україні - заступник міністра

ЮНИСЕФ передал Украине 150 кислородных концентраторов для пациентов с COVID-19

Кошти на будівництво лабораторії НІР перерозподілили через ризик їх невикористання - заступник міністра охорони здоров'я

МОЗ подало запит на отримання майже 2 млрд грн на боротьбу з COVID-19

Велика кількість хибнонегативних ПЛР-тестів на COVID-19 може бути викликана не лише методикою дослідження, а й іншими факторами

Над формуванням програми Медгарант на 2021р розпочали роботу 384 експерти

Перерозподіл коштів із проекту із діагностики онкозахворювань дасть змогу реалізувати його у 2021 році - Кабмін України

Степанов: 30% пацієнтів із COVID-19 отримують негативний ПЛР-тест

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА