Інтерфакс-Україна
13:55 17.06.2020

НСЗУ пропонує виділити на ПМГ у 2021 році 240 млрд грн і 67 млрд грн на лікування COVID-19

2 хв читати
НСЗУ пропонує виділити на ПМГ у 2021 році 240 млрд грн і 67 млрд грн на лікування COVID-19

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) пропонує виділити 240 млрд грн на фінансування програми медичних гарантій (ПМГ) у 2021 році й іще 67 млрд грн - на лікування пацієнтів із підтвердженим COVID-19 або підозрою на нього, повідомила в. о. глави НСЗУ Оксана Мовчан на прес-конференції в Києві в середу.

"240 млрд грн - це приблизно 6% ВВП. Чи фінансуватимуть ПМГ у такому обсязі - залежатиме від Верховної Ради під час формування бюджету на 2021 рік, а також від подальших рішень Кабміну", - сказала вона.

Мовчан нагадала, що НСЗУ подала свої пропозиції і розрахунки щодо фінансування ПМГ до МОЗ.

При цьому керівник НСЗУ уточнила, що "240 млрд грн - це збільшення не тільки за рахунок збільшення тарифів, але і за рахунок розширення переліку послуг, зокрема з реабілітації та паліативу, а також за рахунок упровадження нових пакетів медпослуг і розширення програми реімбурсації.

Мовчан зазначила, що першу версію бюджетної декларації НСЗУ ще на початку року подала до Міністерства охорони здоров'я та Мінфін.

"У нас також розроблено вимоги під пакети, які ми пропонуємо впровадити з 2021 року, але дискусії щодо них ще не було", - сказала вона.

Як повідомлялося, НСЗУ запропонувала додати до ПМГ на 2021 рік пакет медичних послуг зі спостереження за дорослими та дітьми, хворими на туберкульоз, на первинному рівні надання медичної допомоги. Крім того, НСЗУ запропонувала ще один новий пакет - "Мобільна психіатрична допомога", в рамках якого психіатричні пацієнти після завершення гострого перебігу хвороби мають продовжувати лікування на амбулаторному рівні під наглядом сімейного лікаря або психіатра. Служба також пропонує додати до програми реімбурсації препарати для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт, і лікарські засоби для людей із розладами психіки та поведінки для певних станів.

Окрім того, НСЗУ пропонує ввести підвищувальний коефіцієнт за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильних маршрутів пацієнтів.

Служба додала до бюджетної декларації два нових пакети з реабілітації, зокрема після інфаркту, інсульту й онкологічних захворювань.

За інформацією НСЗУ, в 2020 році в рамках ПМГ НСЗУ вже виплатила 14,4 млрд грн спеціалізованим медичним закладам за послуги, надані пацієнтам, а також понад 1 млрд грн медзакладам, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19 або з підозрою на нього.

У травні, за перший місяць роботи ПМГ, пріоритетними послугами програми (а це лікування інсульту, інфаркту, медична допомога під час пологів і дослідження для раннього виявлення раку) скористалися 41 тис. осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА