Інтерфакс-Україна
19:32 22.06.2020

Глава ВООЗ виступає за нарощування виробництва дексаметазону для лікування коронавірусу

2 хв читати
Глава ВООЗ виступає за нарощування виробництва дексаметазону для лікування коронавірусу

Дані про ефективність лікарського препарату дексаметазон у лікуванні коронавірусу поки вважаються попередніми, однак його виробництво потрібно збільшити, заявив на брифінгу в понеділок голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус.

"Хоча дані про (ефективність - ІФ) усе ще носять попередній характер, недавнє дослідження про те, що дексаметазон має рятівний потенціал для хворих тяжкою формою COVID-19 пацієнтів, дає нам таку необхідну причину святкувати. Наступне завдання - збільшити виробництво, і швидко і справедливо розподілити дексаметазон у світі, концентруючи увагу на те, кому він найбільше потрібен", - сказав Гебреєсус.

За його словами, препарат не є дорогим, і в світі вистачає його виробників. Однак, зазначив глава ВООЗ, разом із тим потрібно боротися проти підробок цього препарату, які можуть потрапити на ринок.

Також Гебреєсус нагадав, що дексаметазон можна використовувати лише для лікування важко хворих коронавірусом або пацієнтів, які перебувають у критичному стані.

"Немає свідчень того, щоб ці ліки діяли на пацієнтів з легким перебігом хвороби, або як запобіжний захід, але вони можуть завдати шкоди", - зазначив він.

Дексаметазон є широко доступним препаратом. Його використовують з 1960-х років як протизапальний засіб для пацієнтів з артритом і астмою.

Позитивний вплив препарату на хворих коронавірусом було виявлено дослідниками Оксфордського університету. За словами оксфордського професора в сфері нових інфекційних захворювань Пітера Хорбі, дексаметазон стане стандартним препаратом для важко хворих коронавірусом пацієнтів у Великій Британії.

Під час клінічних випробувань з'ясувалося, що препарат на третину скоротив смертність пацієнтів, які перебувають на апаратах штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Раніше повідомлялося, що нині смертність пацієнтів з COVID-19, які потребують ШВЛ, становить 50%.

Прем'єр Великої Британії Борис Джонсон назвав результати клінічних випробувань "істотним британським науковим досягненням".

Однак раніше американські лікарі ставили під сумнів ефективність препарату дексаметазон у лікуванні коронавірусу COVID-19.

"Ми обпікалися і раніше, не тільки під час пандемії коронавірусу, але і перед нею, (бачили - ІФ) вражаючі результати (випробувань препаратів - ІФ), які ставали не настільки переконливими, як тільки ми отримували до них доступ", - заявляла директор відділення інтенсивної терапії в лікарні штату Массачусетс Кетрін Хібберт.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА