Інтерфакс-Україна
19:53 26.06.2020

ПМГ у рамках медреформи дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медпослуг

2 хв читати
ПМГ у рамках медреформи дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медпослуг

Програма медичних гарантій (ПМГ) у рамках реформування системи охорони здоров'я дозволить актуалізувати питання дотримання стандартів і якості медичних послуг, вважає в.о. голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Оксана Мовчан.

"У рамках ПМГ у нас з'явився опис медпослуги, ми починаємо рухатися в бік стандартів. Стандарти надання медпослуг є невід'ємною частиною контрактів, за дотриманням яких стежить НСЗУ. Це дозволяє говорити про дотримання стандартів і якості допомоги для пацієнтів. Наприклад, щоб людину з підозрою на інфаркт або на COVID-19 привезли до медзакладу, де буде відповідне обладнання і лікарі відповідної кваліфікації зможуть йому допомогти", - сказала вона на відеоконференції в п'ятницю.

Мовчан також наголосила на важливості реальної і об'єктивної статистики про обсяги наданих медпослуг, яка надається медустановами.

"У нас введена електронна статистика, це означає, що ми дуже уважно ставимося до даних, які вводяться в систему eHealth. Не потрібно вводити цифру 100, якщо вона насправді сім. Чесна статистика - це чесні оплати, це кінець історичним бюджетам, ні до чого не прив'язаних", - сказала вона.

Мовчан підкреслила, що завдяки впровадженню уніфікованої системи кодування НСЗУ отримує інформацію про обсяг послуг, які надає медустанова.

Крім того, підключення медустанови до eHealth і контакти, які вони укладають з НСЗУ, дають інформацію про стан медмережі. "Фактично проведена інвентаризація медзакладів, ми знаємо, скільки їх, що там за обладнання, які фахівці там працюють", - пояснила вона, підкресливши, що вся ця зведена інформація дозволяє НСЗУ, клінікам і їх власникам будувати майстер-плани розвитку мережі.

Зі свого боку, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов також наголосив на важливості правильної маршрутизації пацієнта.

"Одне з основних питань якісної медичної допомоги - це питання маршруту пацієнтів. Маршрути пацієнта з інфарктом були збудовані вже два роки тому, пацієнтів з інсультом - минулого року. Наявність актуальних маршрутів гарантує, що пацієнт отримає медичну допомогу в повному обсязі, а медзаклад отримає гроші за відповідний пакет", - сказав він.

Як повідомлялося, НСЗУ пропонує виділити 240 млрд грн на фінансування ПМГ в 2021 році, що становить приблизно 6% ВВП, і ще 67 млрд грн - на лікування пацієнтів з підтвердженим COVID-19 або підозрою на нього.

НСЗУ подала свої пропозиції і розрахунки щодо фінансування ПМГ в МОЗ.

Згідно з проектом, збільшення обсягу відбудеться не тільки за рахунок збільшення тарифів, але і за рахунок розширення переліку послуг, зокрема з реабілітації і паліативу, а також за рахунок впровадження нових пакетів медпослуг і розширення програми реімбурсації.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ цього року навчить першій допомозі 3000 надзвичайників

Держпродспоживслужба виписала аптекам понад 1,8 млн грн штрафів за завищення цін

Novartis купує Regulus Therapeutics, сума угоди може становити $1,7 млрд

МОЗ розглядає можливість створення державних аптек в лікарнях

Регулювання націнок на ліки не призвело до закриття аптек – Ляшко

Відкриття аптек в структурі комунальних медзакладів дозволить знизити ціни на ліки за рахунок скасування оплати оренди – Ляшко

Обсяг використаних коштів для відновлення "Охматдиту" досяг 36,2 млн грн – замміністра охорони здоров’я

Рада підтримала у -1-му читанні законопроєкт про закупівлю ліків за механізмом ДКД коштом місцевих бюджетів

"Санофі" в рамках екологічного проєкту висадили в 19 українських лікарнях понад 800 дерев

Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців, 79% опитаних купують їх за рахунок інших товарів - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА