Інтерфакс-Україна
18:04 01.07.2020

Показники захворюваності COVID-19 в Україні стабілізувалися після місяця безперервного зростання

3 хв читати
Показники захворюваності COVID-19 в Україні стабілізувалися після місяця безперервного зростання

Зниження кількості захворілих COVID-19 в Україні в останні три дні зумовили стабілізацію важливих показників розвитку епідемії в Україні після місяця безперервного зростання.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, зокрема, максимум середньої за два тижні добової захворюваності в першу хвилю епідемії становив 474 особи й був зафіксований у день перших послаблень карантину - 10 травня, а другий максимум припав на 29 червня - 547 осіб. Між ними був локальний мінімум у 382 осіб 29 травня.

Як свідчать дані Міністерства охорони здоров'я, 29 травня Україна також вийшла на локальний мінімум усередненої за тиждень добової захворюваності в 375 осіб після першого піку в 476 осіб на початку травня. Після майже місяця безперервного зростання новий пік був досягнутий 27 червня - 917 осіб.

На початок липня ці показники знизилися до 840 осіб - середнє за два тижні та 855 осіб - середнє за тиждень.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зазначає, що тривалість періоду між моментом зараження COVID-19 і появою симптомів зазвичай становить близько п'яти-шести днів, але може варіюватися в межах від одного до 14 днів. Крім цього, майже в усіх країнах у вихідні кількість реєстрованих хворих значно знижується з адміністративних причин. Тому у світі використовують графіки середньодобової захворюваності за останній один і два тижні.

Серед інших показників, які стабілізувалися останніми днями, кількість госпіталізованих за добу: 201 у середньому за тиждень і 187 - у середньому за два тижні, тоді як до цього вони майже безперервно зростали з показників 100-110 наприкінці травня – на початку червня.

Припинилося також зростання такого показника як відношення кількості хворих до кількості ПЛР-тестів, усереднене за тиждень. Воно повернулося на рівень початку травня і становить наразі 8,5% при визначеному урядом граничному показнику для окремих регіонів 11%, хоча місяць тому опускався нижче 4%.

Як і раніше, досить сильно коливаються графіки, що відображають кількість померлих від COVID-19. На 28 червня вони сягнули максимумів від початку епідемії: майже 18 осіб у середньому за два тижні й понад 19 осіб у середньому за тиждень, проте в останні три дні знижуються, повернувшись на рівень початку травня.

Водночас поки що не вдається зупинити ще одну важливу криву - кількість хворих COVID-19 на зараз. У результаті на середину півріччя цей показник в Україні сягнув 24,3 тис., хоча місяцем раніше він був 13,6 тис. і тримався навколо цього рівня близько півмісяця.

У результаті Україна ввійшла у визначену урядом "червону" зону захворюваності - понад 40 осіб на 100 тис. населення з поточним значенням цього показника близько 58.

Крім того, за кількістю хворих за останні два тижні Україна поки що також далека від таких самих показників у Європі, які ЄС враховує при відкритті кордонів. Останніми днями в Україні це значення стабілізувався на рівні близько 28 осіб на 100 тис. населення, проте це приблизно вдвічі вище за європейський рівень.

Як повідомлялося, в Україні адаптивний карантин було продовжено до 31 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА