11:40 23.07.2020

МОЗ до кінця тижня очікує від ДП "МЗУ" для узгодження технічні характеристики для закупівлі лікзасобів

2 хв читати
МОЗ до кінця тижня очікує від ДП "МЗУ" для узгодження технічні характеристики для закупівлі лікзасобів

Міністерство охорони здоров'я зобов'язало Держпідприємство "Медичні закупівлі України" (ДП "МЗУ") до кінця поточного тижня передати на узгодження технічні та інші характеристики для закупівлі лікзасобів і медвиробів, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Світлана Шаталова під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

"У вівторок цього тижня міністерство доручило ДП "МЗУ" до кінця тижня передати напрацьовані технічні та інші характеристики медвиробів і лікзасобів", - сказала вона.

За словами Шаталової, ДП не налагодило організації закупівель, через що багато закупівель було відстрочено.

"Для забезпечення безперебійного постачання препаратів наказом МОЗ від 28 лютого 2020 року №589 було доведено до ДП "МЗУ" 14 напрямів профілактики, лікування та діагностики. ДП "МЗУ" уповноважене на проведення процедур закупівлі лікзасобів, медвиробів за цими напрямами і мало здійснити всі організаційні та підготовчі процедури до старту закупівельних процесів. Наказом МОЗ від 3 червня 2020 року №1304 після оброблення паспортів бюджетних програм до введення призначень бюджетних коштів визначено кількість лікзасобів для закупівлі", - сказала вона.

"Станом на 23 липня у ДП "МЗУ" було півроку, щоб підготуватися до роботи і розпочати закупівлі. Нині із понад 480 МНН, які доведені до ДП, ДП "МЗУ" розпочало 105 процедур, з яких 35 не проведено або скасовано. Я вважаю, що однією з головних причин скасування торгів є неякісне складання тендерної документації, яке спричинило велику кількість (понад 700) оскаржень учасників. Через невідповідне налагодження організації закупівель з боку "МЗУ" відстрочили процес закупівель за 46 МНН для лікування онкохворих. МОЗ у стислі терміни обробляє технічні та якісні характеристики предметів закупівлі за іншими 12 напрямами", - додала заступник міністра.

Водночас Шаталова зазначила, то триває постачання препаратів за бюджети 2018-2019 років.

"Завдяки організаційним процедурам МОЗ і міжнародним організаціям за більшістю програм централізованих закупівель за залишками лікзасобів у нас стабільна ситуація. Рівень забезпеченості препаратами за залишками становить від 70 до 85% залежно від напряму. До кінця року ми очікуємо ще постачання за бюджети 2018-2019 років до регіональних лікарень на суму понад 4 млрд грн. Минулого тижня оприлюднено наказ щодо продовження терміну дії реєстраційних свідчень, завдяки чому ми прискоримо процеси постачання ліків і медвиробів", - сказала вона.

Заступник міністра також наголосила, що закуплені в травні захисні костюми для медиків було розподілено залежно від кількості хворих в усіх регіонах.

"Усі костюми, у кількості 71,354 тис., найвищої якості, відповідають міжнародним стандартам. Вони розподілені наказом МОЗ 20 травня 2020 року. У повній кількості розвезені по лікарнях. Розподіл був пропорційний кількості хворих пацієнтів на відповідні лікарні першої хвилі", - сказала Шаталова.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Місцева влада має раціонально сформувати маршрут пацієнтів із COVID-19 - директор департаменту НСЗУ

НСЗУ розраховувала видатки на боротьбу з COVID-19 зважаючи на негативний сценарій - директор департаменту НСЗУ

Контракти з НСЗУ на лікування COVID-19 мають 253 лікарні - директор департаменту

Гроші на оплату мобільних бригад для забору тестів на COVID-19 закладені із запасом - директор департаменту НСЗУ

Liki24 raises $5 mln from Horizon Capital to enter European markets

Вітчизняні фармвиробники готові відновити виробництво вакцин в Україні за умови держзамовлення

Україна має виробляти власні вакцини

Модуль сервісу "е-Малятко" розроблений без участі єдиного розробника системи eHealth

Український виробник тест-систем "Біокор Текнолоджі" заявив про розробку ПЛР-тестів для діагностики COVID-19

МОЗ України представило план розвитку системи трансплантації до 2023 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА