15:24 24.09.2020

Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

2 хв читати
Звільнення від РРО призведе до тінізації частини аптечного ринку - думка

Звільнення від програмних РРО (фіскальних касових апаратів) приведе до тінізації частини аптечного ринку та обігу фальсифікованих лікарських засобів, вважає директор громадського об'єднання "Аптечна професійна асоціація України" Володимир Руденко.

"До ВР внесли законопроекти №3853/1 і №3853/2, які хочуть нівелювати все те, що почало працювати в державі, і створити прецедент, коли частина ринку піде в тінь. Наша асоціація не підтримує ці законопроекти, й ми офіційно просимо депутатів не підтримувати їх", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За його словами, зобов'язання аптек використовувати РРО з 1 січня 2020 року позитивно позначилося на ринку та скоротило обіг фальсифікатів. "У січні 2019 року внесли зміни до законодавства, якими зобов'язали всіх суб'єктів господарювання впровадити роздрібну торгівлю лікзасобів із використанням касових апаратів і видавати фіскальні чеки. Ці зміни дуже позитивні. Впровадження повної фіскалізації посилить контроль за діяльністю інтернет-аптек, спростить роботу фіскальним органам, Держлікслужбі, й від цього виграють споживачі", - сказав Руденко.

"За інформацією Держлікслужби, на сьогодні кількість фальсифікованих лікзасобів значно скоротилася. Адже лише в разі наявності фіскального чека пацієнт, який отримав неякісні лікзасоби, може довести, що купив їх у тому чи іншому аптечному закладі", - додав він.

Окрім цього, глава асоціації наголосив, що до впровадження законів про програмні РРО "ситуація сприяла збуту неякісних фальсифікованих лікзасобів, поширенню "сірого" імпорту".

"Згідно з різними джерелами, в Україні до 10% обігу лікзасобів - фальсифікат, 80% з них реалізовуються через інтернет і через суб'єктів господарювання без касових апаратів", - додав Руденко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика кількість хибнонегативних ПЛР-тестів на COVID-19 може бути викликана не лише методикою дослідження, а й іншими факторами

Над формуванням програми Медгарант на 2021р розпочали роботу 384 експерти

Перерозподіл коштів із проекту із діагностики онкозахворювань дасть змогу реалізувати його у 2021 році - Кабмін України

Степанов: 30% пацієнтів із COVID-19 отримують негативний ПЛР-тест

МОЗ працює над розширенням тестування на COVID-19 в Україні - Степанов

У МОЗ України немає точної статистики видужалих після COVID-19, оскільки тестування необов'язкове - Степанов

"Сінево" отримала перші 7,5 тис. експрес-тестів на антиген COVID-19, друга партія становитиме 25 тис. тестів

НСЗУ виплатила 466 млн грн приватним медичним установам і ФОПам за лікування пацієнтів

МОЗ має намір створити в Україні Інститут вакцин

"Фармак" отримав запит про можливість залучення компанії до клінвипробувань української вакцини від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА