19:52 15.10.2020

Комітет здоров'я нації підтримав законопроект про систему громадського здоров'я та створення компетентного органу у сфері громадського здоров'я

2 хв читати
Комітет здоров'я нації підтримав законопроект про систему громадського здоров'я та створення компетентного органу у сфері громадського здоров'я

Парламентський комітет здоров'я нації, меддопомоги та медичного страхування рекомендував до розгляду в першому читанні законопроект про систему громадського здоров'я (№4142), що передбачає створення компетентного органу у сфері громадського здоров'я.

Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні в четвер.

Представляючи законопроект, заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що законопроект передбачає побудову єдиної вертикалі громадського здоров'я від національного до місцевого рівня, яка буде, зокрема, здатна швидко реагувати на настання надзвичайних подій у системі громадського здоров'я, включно з відповідями на спалахи захворювань, епідемії та аварії різного походження.

Структура пропонованої моделі передбачає створення на національному рівні уповноваженого органу у сфері громадського здоров'я.

"Він може створюватися і з так званого нуля, і на базі наявних структур, що мають статус центрального органу виконавчої влади. Цей уповноважений орган у сфері громадського здоров'я підпорядкований Кабміну, а його діяльність спрямовує і координує міністр охорони здоров'я. Керівник уповноваженого органу стає і виконує повноваження головного державного санітарного лікаря України", - сказав Ляшко.

За його словами, законопроект передбачає, що на регіональному рівні буде створено територіальні управління уповноваженого органу, а керівник територіального управління буде головним державним санітарним лікарем відповідної адміністративної території.

Крім того, законопроект передбачає створення мережі центрів з контролю та профілактики захворювань, які будуть утворені на базі лабораторних центрів, а також регіональних центрів громадського здоров'я, які почали створюватися в рамках формування системи громадського здоров'я.

Центри контролю та профілактики захворювань на регіональному рівні підпорядковуватимуться територіальному органу уповноваженого органу у сфері громадського здоров'я.

Законопроект передбачає, що Центр громадського здоров'я збереже свій функціонал і експертизу та увійде до нової системи як державна установа.

Передбачається, що фінансування нової системи здійснюватиметься за кошти державного бюджету, заплановані на видатки на державні програми громадського здоров'я, також додатково передбачено можливість залучення коштів місцевих бюджетів, призначених на фінансування місцевих програм громадського здоров'я.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У МОЗ України немає точної статистики видужалих після COVID-19, оскільки тестування необов'язкове - Степанов

"Сінево" отримала перші 7,5 тис. експрес-тестів на антиген COVID-19, друга партія становитиме 25 тис. тестів

НСЗУ виплатила 466 млн грн приватним медичним установам і ФОПам за лікування пацієнтів

МОЗ має намір створити в Україні Інститут вакцин

"Фармак" отримав запит про можливість залучення компанії до клінвипробувань української вакцини від COVID-19

Держава профінансує клінвипробування і виробництво української вакцини від COVID-19

В Україні розроблено порядок організації харчування дітей у навчальних закладах

"Медзакупівлі України" заощадили понад 1 млрд грн на закупівлях лікзасобів у ProZorro

ДЕЦ МОЗ здійснює експертизу матеріалів для клінвипробувань в Україні вакцини від COVID-19

Україна планує закупити експрес-тести на антиген на 1,5 млрд грн - МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА