20:19 27.10.2020

Велика кількість хибнонегативних ПЛР-тестів на COVID-19 може бути викликана не лише методикою дослідження, а й іншими факторами

3 хв читати
Велика кількість хибнонегативних ПЛР-тестів на COVID-19 може бути викликана не лише методикою дослідження, а й іншими факторами

Велика кількість хибнонегативних ПЛР-тестів на COVID-19 може бути викликана не лише методикою дослідження, а й низьким вірусним навантаженням, невисокою чутливістю конкретної тест-системи, порушеннями під час взяття, зберігання і транспортування біоматеріалу, вважає генеральний директор медичної лабораторії "Діла" Олексій Бабич.

"Майже 80% помилок і недостовірних результатів під час лабораторних досліджень відбувається через порушення так званого переданалітичного етапу, тобто того, як, чим, коли і де медичний працівник бере біоматеріал", - сказав він.

Бабич зазначив, що часто хибнонегативні результати можуть бути отримані, якщо "медсестра просто змащує передні дужки зіва ватним шпателем, на якому вірус не утримується або утримується, але потім не віддається у збагачувальне середовище ПЛР-лабораторії, в таких випадках вірус ніби і є, але ми не можемо його дістати".

"Для достовірного ПЛР-тесту мають бути хороші витратні матеріали та якісне взяття біоматеріалу і з носоглотки, і з зіву, тобто з двох точок, незважаючи на те, що це не дуже приємно. Якщо ці правила порушуються, може бути, що 30% випадків COVID-19 із клінічною картиною показують негативний результат", - сказав він.

Крім того, Бабич наголосив, що "багато що залежить від того, на який день беруть аналіз".

"Аналіз може бути взятий вже тоді, коли вірус опуститься в нижні дихальні шляхи, і в зіві його вже немає або він є в дуже невеликій дозі", - сказав він.

За словами Бабича, на достовірність тестів також впливає чутливість реагентів, на яких проводиться тестування. "У березні в різних літературних джерелах з'являлася інформація про те, що на 1-7 день захворювання лише 70% хворих мали позитивний результат ПЛР. З цього часу багато що змінилося. Я думаю, що такі високі цифри хибнонегативних тестів, які бачать наразі, пов'язані, найімовірніше, з порушенням взяття біоматеріалу. Але у будь-якому випадку, 30% - це дуже високий відсоток. Я вважаю, що тут питання не лише в методиці ПЛР-тестування, а й, найімовірніше, у неякісному відборі біоматеріалу", - сказав він.

Бабич наголосив, що "інформацією про 30% (хибнонегативних тестів - ІФ) ми дискредитуємо методику ПЛР-дослідження, але на сьогодні іншої методики, яка була б настільки точною і рекомендованою ВООЗ та CDC, у світі немає. Підвищує точність діагностики комбінація ПЛР-дослідження і дослідження наявності антитіл до COVID-19", - сказав він.

У свою чергу в Національній службі здоров'я України (НСЗУ) агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що оплата за лікування пацієнтів із COVID-19 надходить не лише за підтверджені ПЛР-тестом випадки, а й за лікування пацієнтів із підозрою на захворювання.

Як повідомлялося, міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві у вівторок повідомив, що у 30% пацієнтів із явними ознаками коронавірусної інфекції ПЦР-тест на COVID-19 буде негативним.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші громадяни Євросоюзу можуть бути вакциновані від COVID-19 до нового року

ДП "МЗУ" закупить протипухлинний препарат "Сунітиніб" на 176 млн грн за кошти держбюджету у глобальній фармкомпанії Pfizer

Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

Майже із 97 тис. зареєстрованих у електронній системі охорони здоров'я лікарів понад 9 тис. - гінекологи - НСЗУ

США вклали понад $250 млн у програми припинення епідемії ВІЛ в Україні- посольство

Проект держбюджету-2021 передбачає 2,6 млрд грн на вакцинацію від COVID-19 замість розрахованих МОЗ 15,6 млрд грн - Степанов

Бюджет охорони здоров'я у 2021 році потрібно збільшити на 57 млрд грн - Степанов

П'ять тисяч лікарів спеціалізованої ланки звільнилися з квітня 2020 року, нових лікарів зареєстровано понад тисячу - НСЗУ

ОПЗ днями почне випуск медичного кисню

Брак фізичної активності призводить до смерті до 5 млн людей на рік - ВООЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА