14:39 29.10.2020

МОЗ має намір створити мережу інсультних центрів в Україні - заступник міністра

1 хв читати
МОЗ має намір створити мережу інсультних центрів в Україні - заступник міністра

Міністерство охорони здоров'я має намір створити мережу з 40-45 інсультних центрів і 120-140 інсультних блоків на базі медичних закладів у всій Україні, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як під час прес-брифінгу в Києві в четвер.

"МОЗ розробить нормативно-правову базу, розвиватиме здатну мережу медзакладів. При цьому створення інсультних центрів залежатиме від кількості населення в тому чи іншому регіоні й від маршруту пацієнта. Ми можемо створити приблизно 120-140 інсультних блоків в Україні на базі медичних закладів, а також 40-45 інсультних центрів", - сказала вона.

Заступник міністра додала, що МОЗ має намір внести всі препарати, необхідні для лікування інсульту, до Нацпереліку та дозволити медзакладам закуповувати їх самостійно.

"До п'яти препаратів цього року поставляли централізованими закупівлями, серед них - тромболітична терапія. ДП "Медичні закупівлі України" вже уклало необхідні договори для здійснення постачань препаратів. Ми пропонуємо на наступний рік, щоб усі лікзасоби закуповували самі медзаклади. Ми внесемо ці лікзасоби до Нацпереліку", - сказала Садов'як.

"На наступний рік МОЗ опрацьовує розширення програми "Доступні ліки" для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, зокрема на інсульт. Це наші наміри", - додала вона.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА