18:25 16.11.2020

Ліжковий фонд українських клінік без відомчих лікарень і клінік системи НАМНУ становить 238 тис. ліжок - заступник глави МОЗ

2 хв читати
Ліжковий фонд українських клінік без відомчих лікарень і клінік системи НАМНУ становить 238 тис. ліжок - заступник глави МОЗ

Ліжковий фонд українських клінік без урахування відомчих лікарень і клінік системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ) становить 238 тис. ліжок, віддавати під COVID-19 відомчі клініки немає необхідності, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

"Ми маємо в Україні на 1 листопада 238 тис. ліжок у стаціонарах, окрім того, є ліжкова мережа у відомчих медзакладах і медзакладах системи НАМНУ", - повідомила вона під час засідання парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування в понеділок.

При цьому Микичак повідомила, що МОЗ працює над розгортанням ліжкової мережі для надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 і забезпечення всього обсягу невідкладної та планової медичної допомоги пацієнтам з іншими захворюваннями "в повному консенсусі з відомчими медичними закладами та медичними закладами НАМНУ".

За словами Микичак, МОЗ спільно з керівництвом НАМНУ та медзакладів, що входять до її системи, ухвалили рішення, що "вся ліжкова мережа НАМНУ, що розміщується в Києві, працюватиме на надання невідкладної ургентної медичної допомоги жителям Києва та Київської області, а також для деяких видів планової медичної допомоги для жителів всієї України".

Водночас клініки системи НАМНУ, що розташовуються в Харкові, будуть орієнтовані на надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19.

Микичак також повідомила, що МОЗ домовилося з "Укрзалізницею", що вісім її відомчих клінік будуть підключені до надання медичної допомоги пацієнтам із COVID-19, зокрема лікарня "Укрзалізниці" в Харкові вже приймає таких пацієнтів.

При цьому Микичак наголосила, що Міністерство охорони здоров'я не вважає за необхідне передання клінік силових відомств для надання медичної допомоги при COVID-19 цивільному населенню. "Ми не вважаємо за необхідне орієнтувати їх на цивільне населення, тому що вони вже надають величезний обсяг медичної допомоги тим пацієнтам із COVID-19, які до них стосуються", - сказала вона.

Микичак також зазначила, що під час вирішення питань передання відомчого ліжкового фонду для лікування COVID-19 необхідно вирішити проблему фінансування.

Вона також вважає, що "не у всіх відомчих лікарень у нас є такий високий рівень надання медичної допомоги".

"Тому ми продовжуємо роботу із забезпечення киснем і кисневими концентраторами комунальних медзакладів. Субвенцію передано на території", - сказала Микичак.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Фармак" підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

Укрфонд досліджень профінансував розробку двох ковідних вакцин, третю фінансує бізнес - Ляшко

Вакцинний сертифікат не буде панацеєю для перетину кордонів, ЄС може запропонувати також інші варіанти – МОЗ

СБ схвалив виділення Україні EUR90 млн за проектом допомоги для вакцинації

Україна збільшила контракт на постачання вакцин Pfizer до 20 млн доз - Степанов

Вакцині Pfizer-BioNTech поки що не потрібні модифікації для захисту від нових штамів COVID-19 - компанія

Щоб до кінця 2021 року вакцинувати 70% дорослих українців від COVID-19, треба вакцинувати 100 тис. людей на день - УЦОЗ

Україна однією з перших отримає індійську вакцину після поновлення її експорту - власник компанії-виробника

Контракти на проведення вакцинації від COVID-19 уклали 717 медзакладів - в. о. голови НСЗУ

У Києві посилили контроль за використанням COVID-вакцин виключно для цільових груп - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА