14:15 18.11.2020

Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

2 хв читати
Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

Діагностику та постановку діагнозу людям із хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ) мають здійснювати сімейні лікарі, вважає професор кафедри сімейної медицини Запорізького державного медичного університету, сімейний лікар, член правління ГО "Академія сімейної медицини України" Ірина Волошина.

"Сімейний лікар може ставити діагноз ХОЗЛ. Є чіткі критерії, коли пацієнта направлять до пульмонолога. Ми за те, щоб активніше впроваджувати методику спірометрії на первинному ринку, щоб сімейні лікарі мали можливість ставити ці діагнози і призначати базисну терапію і тільки в конкретних випадках направляти до пульмонолога", - сказала вона під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Експерт також наголосила на необхідності забезпечити сімейних лікарів спірометрами, внести відповідні зміни до нормативної бази.

У свою чергу в.о. генерального директора Директорату медичного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України Євгенія Ідоятова зазначила, що в міністерстві виконують роботу з внесення змін до нормативної бази щодо роботи лікарів первинки і порушать питання діагностики ХОЗЛ і забезпеченості спірометрами на найближчих засіданнях.

Вона також додала, що включення терапії пацієнтів із ХОЗЛ до програми реімбурсації залежить від фінансування і поки що не розглядалося.

"Щодо профілактики - один з основних факторів ХОЗЛ це куріння. МОЗ готує нормативно-правові акти щодо профілактики і скорочення кількості курців", - додала Ідоятова.

Зі свого боку директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських засобів Національної служби здоров'я України Альона Горошко зазначила, що пацієнти можуть безоплатно отримати діагностику ХОЗЛ за направленням сімейного лікаря.

"За період роботи програми медгарантій в електронній системі охорони здоров'я виписано 9,3 тис. електронних направлень пацієнтам на діагностику методом спірометрії. Майже 4 тис. пройшли діагностику", - сказала вона.

Лікар-пульмонолог, експерт із питань пульмонології Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Тетяна Барановська додала, що 25% пацієнтів, які страждають на ХОЗЛ, звертаються до лікарів, серед них 75% із важким перебігом хвороби.

"Захворювання протікає дуже повільно. Воно розпочинається після 40 років під впливом різних факторів, найчастіше це продукти горіння сигарет, іноді це вплив виробництва, іноді генетичне захворювання", - сказала лікар.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Фармак" підтвердив відповідність GMP Євразійського економічного союзу

МОЗ проведе дослідження поширеності антитіл до COVID-19 серед українців

МОЗ та ЮНІСЕФ проведуть навчання для лікарів "первинки" з лікування пацієнтів із COVID-19

Укрфонд досліджень профінансував розробку двох ковідних вакцин, третю фінансує бізнес - Ляшко

Вакцинний сертифікат не буде панацеєю для перетину кордонів, ЄС може запропонувати також інші варіанти – МОЗ

СБ схвалив виділення Україні EUR90 млн за проектом допомоги для вакцинації

Україна розпочала переговори про забезпечення вакцинами від COVID-19 у 2022 році - Степанов

Виробники почали "віддавати борги" за контактами на постачання вакцин - Степанов

Україна домовилася з Serum Institute про збільшення постачання ковідних вакцин до 15 млн доз - Степанов

Україна збільшила контракт на постачання вакцин Pfizer до 20 млн доз - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА