14:15 18.11.2020

Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

2 хв читати
Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

Діагностику та постановку діагнозу людям із хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ) мають здійснювати сімейні лікарі, вважає професор кафедри сімейної медицини Запорізького державного медичного університету, сімейний лікар, член правління ГО "Академія сімейної медицини України" Ірина Волошина.

"Сімейний лікар може ставити діагноз ХОЗЛ. Є чіткі критерії, коли пацієнта направлять до пульмонолога. Ми за те, щоб активніше впроваджувати методику спірометрії на первинному ринку, щоб сімейні лікарі мали можливість ставити ці діагнози і призначати базисну терапію і тільки в конкретних випадках направляти до пульмонолога", - сказала вона під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Експерт також наголосила на необхідності забезпечити сімейних лікарів спірометрами, внести відповідні зміни до нормативної бази.

У свою чергу в.о. генерального директора Директорату медичного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України Євгенія Ідоятова зазначила, що в міністерстві виконують роботу з внесення змін до нормативної бази щодо роботи лікарів первинки і порушать питання діагностики ХОЗЛ і забезпеченості спірометрами на найближчих засіданнях.

Вона також додала, що включення терапії пацієнтів із ХОЗЛ до програми реімбурсації залежить від фінансування і поки що не розглядалося.

"Щодо профілактики - один з основних факторів ХОЗЛ це куріння. МОЗ готує нормативно-правові акти щодо профілактики і скорочення кількості курців", - додала Ідоятова.

Зі свого боку директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських засобів Національної служби здоров'я України Альона Горошко зазначила, що пацієнти можуть безоплатно отримати діагностику ХОЗЛ за направленням сімейного лікаря.

"За період роботи програми медгарантій в електронній системі охорони здоров'я виписано 9,3 тис. електронних направлень пацієнтам на діагностику методом спірометрії. Майже 4 тис. пройшли діагностику", - сказала вона.

Лікар-пульмонолог, експерт із питань пульмонології Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Тетяна Барановська додала, що 25% пацієнтів, які страждають на ХОЗЛ, звертаються до лікарів, серед них 75% із важким перебігом хвороби.

"Захворювання протікає дуже повільно. Воно розпочинається після 40 років під впливом різних факторів, найчастіше це продукти горіння сигарет, іноді це вплив виробництва, іноді генетичне захворювання", - сказала лікар.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА