Інтерфакс-Україна
16:41 01.12.2020

Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

2 хв читати
Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

Реформу системи фінансування охорони здоров'я на рівні вторинної та спеціалізованої допомоги було успішно розгорнуто у квітні 2020 року, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її характер і фінансову стійкість.

Це випливає зі щорічного звіту ЄС про реалізацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненого у вівторок у Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбудеться 8 грудня.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони здоров'я", - зазначено у звіті.

У документі зазначається, що президент і міністр охорони здоров'я пообіцяли розглянути деталі реформи та продовжити її реалізацію, тимчасово відновивши субсидування.

У ЄС вважають, що попри те, що центральне закупівельне агентство (держпідприємство "Медичні закупівлі України", МЗУ - ІФ) стало основним оператором закупівель медичних товарів, "створення адекватної нормативної бази для медичних закупівель усе ще триває".

При цьому Мінохорони здоров'я обмежує незалежність МЗУ, агентство бере участь у закупівлі тільки менше половини передбачених у бюджеті позицій, створення наглядової ради МЗУ Мінохорони здоров'я розпочало тільки у вересні, наголошують у ЄС.

Крім того, в ЄС зазначають, що реформи в системі громадської охорони здоров'я не розвиваються, оскільки відповідне законодавство ще не допрацьовано.

На думку авторів звіту, треба далі зміцнювати потенціал Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) у сфері епідеміологічного нагляду та профілактики захворювань. При цьому зазначається, що реорганізацію ЦГЗ було відкладено через епідемію COVID-19. Водночас у звіті зазначено, що наприкінці вересня 2020 року парламент схвалив закон про безпеку крові, який відповідає директивам ЄС.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони" здоров'я, - резюмують у ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА