16:41 01.12.2020

Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

2 хв читати
Медреформу було успішно розгорнуто у квітні-2020, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її фінансову стійкість - звіт ЄС

Реформу системи фінансування охорони здоров'я на рівні вторинної та спеціалізованої допомоги було успішно розгорнуто у квітні 2020 року, але коригування з боку уряду можуть вплинути на її характер і фінансову стійкість.

Це випливає зі щорічного звіту ЄС про реалізацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненого у вівторок у Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбудеться 8 грудня.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони здоров'я", - зазначено у звіті.

У документі зазначається, що президент і міністр охорони здоров'я пообіцяли розглянути деталі реформи та продовжити її реалізацію, тимчасово відновивши субсидування.

У ЄС вважають, що попри те, що центральне закупівельне агентство (держпідприємство "Медичні закупівлі України", МЗУ - ІФ) стало основним оператором закупівель медичних товарів, "створення адекватної нормативної бази для медичних закупівель усе ще триває".

При цьому Мінохорони здоров'я обмежує незалежність МЗУ, агентство бере участь у закупівлі тільки менше половини передбачених у бюджеті позицій, створення наглядової ради МЗУ Мінохорони здоров'я розпочало тільки у вересні, наголошують у ЄС.

Крім того, в ЄС зазначають, що реформи в системі громадської охорони здоров'я не розвиваються, оскільки відповідне законодавство ще не допрацьовано.

На думку авторів звіту, треба далі зміцнювати потенціал Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) у сфері епідеміологічного нагляду та профілактики захворювань. При цьому зазначається, що реорганізацію ЦГЗ було відкладено через епідемію COVID-19. Водночас у звіті зазначено, що наприкінці вересня 2020 року парламент схвалив закон про безпеку крові, який відповідає директивам ЄС.

"Пандемія COVID-19 у поєднанні з частою зміною керівництва Міністерства охорони здоров'я вплинули на реформу в секторі охорони" здоров'я, - резюмують у ЄС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не закуповувала і не закуповуватиме ПЛР-тести виробництва РФ - Степанов

ДП "МЗУ" зекономило 1 млрд грн під час держзакупівель-2020 року, або чверть очікуваної вартості - БФ "Пацієнти України"

Шмигаль: Я висловив керівникові ДП "МЗУ" зауваження щодо непроведених закупівель

Степанов: В Україні достатньо потужностей для тестування на COVID-19

Степанов: Україні потрібно 500 трансплант-координаторів

Crown Agents отримає оплату за послуги із закупівлі вакцин у розмірі операційних витрат після виконання умов

Уряд України змінив оператора із закупівлі вакцин від COVID-19 на Crown Agents

Шведська фармакологічна компанія Cyxone подала заявку на проведення в Україні клінічних випробувань препарату для терапії COVID-19

Pfizer тимчасово скоротить постачання вакцини від COVID-19 до ЄС через необхідність наростити виробництво - ЗМІ

Україна може робити 100 тис. тестів на COVID-19 за добу - Степанов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА