19:24 01.12.2020

Перші громадяни Євросоюзу можуть бути вакциновані від COVID-19 до нового року

2 хв читати
Перші громадяни Євросоюзу можуть бути вакциновані від COVID-19 до нового року

Глава Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн припустила, що вакцинація громадян Євросоюзу від COVID-19 розпочнеться до кінця грудня.

"Нині держави-члени (ЄС) працюють над планами вакцинації та над логістикою розподілу десятків мільйонів доз вакцини", - заявила вона у вівторок на відеоконференції парламентаріїв.

"Отже, якщо все піде добре, перші громадяни Європи можуть бути вакциновані вже до кінця грудня. І це буде величезний крок уперед до нормального життя. Інакше кажучи, я просто хочу сказати: в кінці тунелю є світло. Але ми ще маємо бути дисципліновані, доки, нарешті, не доб'ємося вакцинації, що зможе викоренити цей вірус", - наголосила глава Єврокомісії.

Фон дер Ляєн нагадала, що Єврокомісія зарезервувала близько 2 млрд доз потенційної вакцини проти COVID-19, уклавши контракти з шістьма фармацевтичними компаніями. За її словами, вони працюють над найбільш перспективними вакцинами-кандидатами, поки що справи йдуть добре, й усі ці вакцини виробляються в Європі.

Глава Єврокомісії розкритикувала деякі країни за егоїстичний підхід до подолання пандемії та пов'язаної з нею кризи, на відміну від ЄС, який дотримується "багатосторонньої системи, що ґрунтується на правилах".

"Ми знаємо, що, зіткнувшись із кризою, деякі (країни) вважали за краще ізолюватися. Інші спробували використати цю дуже складну ситуацію для отримання геополітичних вигод. Європа вирішила співпрацювати. І співпрацювати в інтересах загального блага, протягнути руку допомоги партнерам і друзям, які її потребують", - сказала вона.

Фон дер Ляєн наголосила, що ЄС від самого початку організував "глобальну відповідь" на коронавірус: "не національну, не європейську, а глобальну відповідь".

За ініціативою ЄС у кампанії зі збору коштів узяли участь не лише майже 190 країн світу, а й неурядові організації, лідери бізнесу, громадянське суспільство. Всі вони разом забезпечують мільйони доз майбутніх вакцин для країн із низьким рівнем доходів.

"Принцип такий - країни з високим рівнем доходів інвестують у так званий механізм COVAX, щоб країни з низьким і середнім рівнем доходів мали справедливий і недорогий доступ до вакцин. І жодна країна не змогла б досягти цього самостійно. І це ще раз демонструє красу глобальної співпраці", - пояснила вона.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА