07:32 02.12.2020

Доступ до вакцини проти COVID-19 першими повинні отримати медпрацівники і жителі установ довгострокового догляду

2 хв читати
Доступ до вакцини проти COVID-19 першими повинні отримати медпрацівники і жителі установ довгострокового догляду

Радники з вакцин центрів США з контролю і профілактики захворювань (CDC) проголосували за те, щоб вакцину проти COVID-19 першими отримали працівники медустанов і ті, хто живе в установах довгострокового догляду, повідомляє телеканал CNN.

В ході голосування 13 радників проголосували за те, щоб медпрацівники і ті, хто живе в установах довгострокового догляду, отримали доступ до вакцини першими. Проти проголосувала лише доктор Гелен Телбот з університету Вандербільта. Вона висловила стурбованість тим, що вакцина не була випробувана на клієнтах установ тривалого догляду.

Зазначається, що під "резидентами установ довгострокового догляду маються на увазі дорослі, які проживають в установах, що надають різні послуги, включно з медичною та особистою допомогою, особам, які не можуть жити самостійно".

До медичного персоналу належать "оплачувані і неоплачувані особи, що працюють у медичних установах, які потенційно можуть піддатися прямому чи непрямому впливу інфекційних матеріалів".

Центри США з контролю і профілактики захворювань повідомляють, що на частку клієнтів установ тривалого догляду припадає 6% випадків захворювання коронавірусом і 40% смертей від COVID-19 у США. Понад 240 тис. медичних працівників були заражені коронавірусом і 858 померли.

Раніше повідомлялося, що Управління з санітарного нагляду США (FDA) 17 грудня проведе засідання, на якому розгляне заявку компанії Moderna на екстрене використання її вакцини від коронавірусу COVID-19.

Вакцина компанії Moderna - друга в черзі на схвалення. Американська компанія Pfizer і німецька BioNTech минулої п'ятниці подали запит на екстрене використання в США їх вакцини від коронавірусу COVID-19. Раніше повідомлялося про 95% ефективності препарату.

Водночас, міністр охорони здоров'я США Алекс Азар заявив, що обидві вакцини можуть з'явитися в обігу вже до Різдва (25 грудня).

За його словами, дозвіл на застосування вакцини від Pfizer, як очікується, FDA видасть на засіданні 10 грудня.

"Таким чином, ми розраховуємо, що обидві ці вакцини надійдуть в обіг і стануть доступними до Різдва", - сказав Азар в ефірі телеканалу CBS.

Поставками вакцини опікуватиметься федеральний уряд, питаннями розподілу всередині штатів - губернатори.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Біолік" не надала матеріали для експертизи та реєстрації вакцини "Супутник V" від COVID-19 (оновлена)

Китайська Sinovac Biotech уповноважила "Лекхім" представляти її інтереси в Україні на 5 років, починаючи з 25 листопада 2020 року - МОЗ

МОЗ має намір реорганізувати систему медзакладів, які надають допомогу онкохворим дітям

У США через відключення холодильника знищено майже 2 тис. доз вакцини Moderna

Профільний комітет Ради підтримав законопроект, що відкриває можливості реєстрації вакцин від COVID-19

МОЗ винесе на громадське обговорення проект Нацстратегії контролю онкозахворювань

На комерційному ринку вакцина від COVID-19 з'явиться до літа - Степанов

МОЗ планує найближчим часом підписати договір зі ще одним постачальником вакцин від COVID-19

У МОЗ немає конфлікту з ДП "МЗУ" - Степанов

СБ надасть Україні майже 2,5 млрд грн на закупівлю вакцин від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА