10:50 06.01.2021

МОЗ вважає діяльність ДП "МЗУ" в 2020 році неефективною - Степанов

2 хв читати
МОЗ вважає діяльність ДП "МЗУ" в 2020 році неефективною - Степанов

Міністерство охорони здоров'я вважає неефективною діяльність ДП "Медичні закупівлі України" (МЗУ) за підсумками 2020 року, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві в середу.

"МОЗ вважає діяльність ДП "МЗУ" неефективною за підсумками 2020 року. В 2020 році МОЗ доручило ДП "МЗУ" здійснити закупівлі за 483 позиціями лікзасобів. Отримано все було в червні-вересні 2020 року, станом на 31 грудня тендери за 103 позиціями провалені. Це препарати з онкології, кардіозахворювань. МОЗ перестраховуватиметься і закуповуватиме лікзасоби з інших джерел", - сказав він.

Степанов зазначив, що інформація про зупинення діяльності ДП "МЗУ" через припинення фінансування міністерством не відповідає дійсності.

"Щодо зупинення операційної діяльності ДП "МЗУ" через нібито припинення фінансування з боку МОЗ - це черговий фейк. Ніякого зупинення немає, підприємство працює у штатному режимі. Фінансовий план затверджено ще 10 грудня. Стосовно паспорта бюджетної програми: він затверджується після ухвалення бюджету. Бюджет набув чинності 28 грудня 2020 року, й відразу після цього розпочинається підготовка документів, затверджуються паспорти бюджетних програм. Зазвичай це відбувається наприкінці січня, іноді пізніше. В Україні ще не затверджено жоден паспорт бюджетної програми, при цьому діяльність жодного підприємства не припинилася. Зарплата ДП "МЗУ" виплачується в повному обсязі, її було виплачено 30 грудня 2020 року", - сказав міністр.

Раніше ДП "МЗУ" заявило про блокування його роботи через незатвердження Міністерством охорони здоров'я тимчасового плану використання бюджетних коштів на 2021 рік, що не дає змоги фінансувати операційну діяльність ДП. Через відсутність фінансування держпідприємство не може приймати і розвозити товари, зокрема ліки та медвироби, закуплені за держпрограмами, а також засоби індивідуального захисту і товари, закуплені для протидії COVID-19, зокрема захисні костюми і халати, медичні маски, експрес-тести на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 та лікарські засоби.

МЗУ також не має можливості продовжувати збір інформації про залишки медичних товарів на місцях, збирати дані для формування національної статистики щодо протидії COVID-19.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

Фармроздріб у 2024 р. підхопив минулорічний тренд зростання частки дієтичних добавок і ВТМ аптечних мереж - експерт

Актуальні тенденції попиту на фармринку відображають зміни потреб населення через війну - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА