11:52 12.01.2021

МОЗ у 2021 році планує підвищити тариф на алотрансплантацію - Степанов

2 хв читати
МОЗ у 2021 році планує підвищити тариф на алотрансплантацію - Степанов

Міністерство охорони здоров'я у 2021 році планує підвищити тариф на алогенну трансплантацію кісткового мозку, повідомив глава відомства Максим Степанов під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

За його словами, тариф повністю покриватиме пошук донора, забір матеріалів, трансплантацію та посттрансплантаційний супровід.

Окрім того, у 2021 році в Україні планується провести 480 трансплантацій кісткового мозку.

"У 2021 році планується здійснити 480 трансплантацій кісткового мозку, з них 30 алогенних. У 2020 році в Україні провели 204 трансплантації кісткового мозку, потребу забезпечено не повним обсягом, тому 182 пацієнти направили на трансплантацію кісткового мозку за кордон", - сказав він.

"Плануємо також масово популяризувати культуру донорства. У планах співпраця у сфері медичної освіти з міжнародними партнерами для створення сучасних програм підготовки українських фахівців у сфері трансплантації, зокрема стажування в провідних центрах трансплантації європейських країн", - додав міністр.

Степанов зазначив, що трансплантації кісткового мозку в Україні здійснюють шість медзакладів.

"У 2020 році до проведення трансплантацій кісткового мозку приєдналися ще три медзаклади, тепер в Україні функціонують шість центрів трансплантації - чотири в Києві, по одному у Львові та Черкасах. Ідеться про НДСЛ "Охматдит", Національний інститут раку, КНП "Черкаський обласний онкологічний диспансер", ДП "Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМНУ", КНП "Київський центр трансплантації кісткового мозку" і КНП "Київський обласний онкодиспансер", - зазначив міністр.

Степанов додав, що в 2020 році міністерство розробило порядок перевезення і ввезення на територію України трансплантатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА