17:29 13.01.2021

Альтернативи продовженню медреформи в Україні немає – заступник глави ОПУ

2 хв читати
Альтернативи продовженню медреформи в Україні немає – заступник глави ОПУ

Медична реформа в Україні має бути продовжена, але з урахуванням викликів, які створює пандемія коронавірусу, і з обов'язковими стимулами для медичних працівників, заявила заступниця керівника Офісу президента Юлія Соколовська.

Як повідомляється на сайті глави держави, вона назвала сенсом медреформи те, щоб у центрі всієї медичної системи були інтереси пацієнта, а штучне протиставлення інтересів пацієнта та лікаря треба лишити в минулому.

"Україна має єдиний шлях – продовжувати медичну реформу, оскільки тільки так можна забезпечити справді якісне надання медичних послуг. Неможливо задовольнити інтереси пацієнта, не поважаючи інтересів лікаря та медичного персоналу, і навпаки. Система має функціонувати збалансовано", - зазначила Соколовська.

Заступник керівника Офісу президента зазначила, що впровадження другого етапу медичної реформи в Україні збіглося з епідемією коронавірусної інфекції, що не дало змоги повністю реалізувати принцип "гроші ходять за пацієнтом", а також певною мірою показало необхідність перегляду кількості медичного персоналу, особливо допоміжного. Також вона відзначила прояв низки інших проблем, зокрема неготовності органів місцевого самоврядування бути ефективними власниками закладів охорони здоров'я, відсутність системи держконтролю над якістю надання медичних послуг тощо.

"Під час реформи недостатньо уваги було приділено питанням громадського здоров’я, протиепідемічним заходам та системі запобігання й боротьби з інфекційними захворюваннями. Всі ці чинники потрібно виправляти і вдосконалювати разом з необхідністю реагувати на пандемію", - сказала Соколовська, відзначивши переспрямування ресурсів на перебудову медичної системи та значне збільшення її потужностей.

У зв'язку з цим було сформульовано мету вийти за три роки на показник бюджетних видатків на медицину на рівні щонайменше 5% ВВП, при тому, що вже в державному бюджеті на 2021 рік цей показник уже перевищив 4%.

Заступник керівника Офісу президента також наголосила, що важливим аспектом реформи має бути також створення стимулів для того, щоб українські лікарі й медичний персонал не залишали країну заради роботи за кордоном.

"Ми ще не знаємо, які нові загрози можуть виникнути та коли нарешті зможемо повернутися до звичного життя, але що точно зрозуміло – у нашої держави не може бути якогось свого, альтернативного цивілізації шляху розвитку медицини без реформи. Цей процес потребує часу, уважного аналізу кожного кроку, виправлення помилок, якщо вони сталися. Однак ми точно продовжуємо цей рух", - резюмувала Соколовська.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ України проводить переговори про закупівлю вакцин від COVID-19 із індійським виробником Serum Institute

Кабмін доручив Мінекономіки опрацювати питання визначення ДАК "Ліки України" централізованою закупівельною організацією

У Києві минулого тижня зареєстрували майже 11 тисяч хворих на грип та ГРВІ

Виробники китайських вакцин від COVID-19 подали заявки на участь у програмі ВООЗ із доступу до вакцин - МЗС

Депутати пропонують дозволити реєструвати в Україні вакцини до завершення клінічних досліджень

В Україні тривають вісім клінічних випробувань препаратів для лікування COVID-19

Україна не закуповувала і не закуповуватиме ПЛР-тести виробництва РФ - Степанов

ДП "МЗУ" зекономило 1 млрд грн під час держзакупівель-2020 року, або чверть очікуваної вартості - БФ "Пацієнти України"

Шмигаль: Я висловив керівникові ДП "МЗУ" зауваження щодо непроведених закупівель

Степанов: В Україні достатньо потужностей для тестування на COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА