10:28 21.01.2021

МОЗ розпочало вирішення проблеми доступу до вакцин від COVID-19 ще у травні 2020 року - Степанов

2 хв читати
МОЗ розпочало вирішення проблеми доступу до вакцин від COVID-19 ще у травні 2020 року - Степанов

Міністерство охорони здоров'я України розпочало вирішення проблеми доступу до вакцин від COVID-19 у травні 2020 року, повідомив міністр Максим Степанов.

"Уже у травні (2020 року - ІФ) ми розпочали комунікацію з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусної хвороби. Питання доступу до вакцин важливе, воно - на контролі керівництва країн у всьому світі. Володимир Зеленський у постійному зв'язку з президентами країн-виробників вакцин. Крім того, в процесі переговорів бере участь і прем'єр-міністр, і МЗС. Зі свого боку я веду постійну комунікацію з колегами-міністрами охорони здоров'я країн-виробників вакцин", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Степанова, для отримання доступу українців до вакцини від COVID-19 розглядалися дві можливості.

"Ми визначили два шляхи отримання вакцин, їх обробляли паралельно. Перший - це COVAX, другий - закупівля вакцин безпосередньо у виробників", - пояснив він.

Як повідомив Степанов, у першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин через механізм COVAX. Серед них, зокрема, вакцини AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

Крім цього, 6 січня COVAX підтвердив готовність розглянути додаткове постачання 210 тис. доз вакцини Pfizer.

"Паралельно ще з кінця весни ми ведемо переговори з компаніями-виробниками вакцин. Це, зокрема, Sinovac, з якою вже підписано договір. Перші контакти з ними у нас були в травні, а активні переговори розпочалися у вересні (минулого року - ІФ). Діалог із іншими виробниками триває", - сказав він, при цьому додавши, що з усіма компаніями підписані договори про нерозголошення та конфіденційність, тому називати їх на цьому етапі заборонено.

"Основне питання, яке стояло з самого початку переговорів, - це терміни перших постачань вакцин. Спочатку компанії пропонували нам постачання наприкінці 2021 - початку 2022 рр. Однак такі віддалені терміни мене категорично не влаштовували. Тому вдалося домовитися, щоб постачання розпочалися значно раніше", - сказав він.


Повний текст інтерв'ю міністра охорони здоров'я Степанова буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА