13:18 29.01.2021

ЄБА просить однозначно врегулювати можливість закупівлі ліків, які не входять до Нацпереліку

2 хв читати
ЄБА просить однозначно врегулювати можливість закупівлі ліків, які не входять до Нацпереліку

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) просить уряд, МОЗ та Національну службу здоров'я України (НСЗУ) однозначно врегулювати можливість закупівлі за кошти бюджету ліків, що не входять до Національного переліку основних лікарських засобів.

"Необхідно впровадження прямої норми про те, що закупівля ліків, які не закуповуються у 2021 році централізовано, а також не входять до Нацпереліку, але необхідні пацієнтам у рамках Програми медичних гарантій (ПМГ), дозволена", - наголошується у зверненні ЄБА, розміщеному на її сайті.

У ЄБА зазначають, що "наявність прямої норми на рівні постанови Кабміну зніме сумніви в цьому питанні з боку суб'єктів ринку, дасть змогу медзакладам планувати закупівлі у 2021 році заздалегідь, а пацієнтам дасть змогу бути впевненими у тому, що перешкод в отриманні безкоштовних медичних послуг за ПМГ у 2021 році не буде".

В асоціації звертають увагу, що на сьогодні значна кількість ліків, необхідних за ПМГ, відсутня і в номенклатурах-2021, призначених для закупівель на централізованому рівні, і в Нацпереліку. Йдеться, зокрема, про препарати для надання невідкладної медичної допомоги при кровотечах, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих з інфарктом міокарда, лікарські засоби для забезпечення лікування хворих із гострим мозковим інсультом та інші.

"ЄБА закликає Кабмін, МОЗ та НСЗУ розглянути це важливе питання і забезпечити ухвалення необхідних змін швидше. Закликаємо не допустити проблем із забезпеченням громадян України у 2021 році відповідною безкоштовною медичною допомогою, яку гарантує держава відповідно до законодавства", - наголошують у ЄБА.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Британський" штам не погіршує перебіг COVID-19, але більш заразний

ДП "МЗУ" розпочало розвезення регіонами вакцини CoronaVac

Пікові навантаження на службу екстреної медичної допомоги фіксують в Україні

МОЗ України планує на початку літа відкрити у великих містах центри вакцинації від COVID-19

Кабмін дозволив використовувати технічний кисень за умови відповідності його показників медичному

Кабмін легалізував ввезення в Україну лише двох препаратів канабісу, але позбавив пацієнтів надії на ліки з канабісом - БО "100% Життя"

ВООЗ розпочала постачання в Україну 20 апаратів ШВЛ

Зростання частки давніх випадків у статистиці щодо COVID-19 свідчить про нижчі темпи реального поширення порівняно з офіційними - НАНУ

Медична система здатна витримувати на 40% більше госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 - KSE

Мобільні команди психіатричної допомоги з липня почнуть працювати в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА