11:38 16.02.2021

Українці вакцинуватимуться безпечними зареєстрованими в Україні вакцинами - Степанов

2 хв читати
Українці вакцинуватимуться безпечними зареєстрованими в Україні вакцинами - Степанов

Українці вакцинуватимуться безпечними зареєстрованими в країні вакцинами, гарантує міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Усі вакцини, які використовуватимуть в Україні, безпечні, оскільки вони проходитимуть реєстрацію в країні, їх досліджуватимуть українські експерти, яким ми довіряємо", - сказав він на брифінгу у вівторок.

Степанов нагадав, що Україна використовуватиме такі вакцини, як Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Novavax, AstraZeneca та Moderna.

Міністр уточнив, що на ринок України буде допущено вакцини, які мають проміжні результати третьої стадії клінічних випробувань, при цьому наголосивши: "Вакцину виробництва країни-агресора не буде допущено на ринок України".

Як повідомлялося, в Україні з 15 лютого розпочався другий етап навчання мобільних медичних бригад, які здійснюватимуть вакцинацію від COVID-19: практичне навчання для імунізації вакцинами Pfizer/Biontech та AstraZeneca.

Згідно з дорожньою картою, на всіх етапах вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні буде створено близько 600 мобільних бригад. Наразі вже сформовано близько 350 мобільних бригад.

МОЗ планує розпочати вакцинацію проти COVID-19 з використанням двох вакцин - виробництва Pfizer/BioNTech (117 тис. доз, які будуть отримані у рамках механізму COVAX) та AstraZeneca (1 млн доз за прямими закупівлями за кошти державного бюджету та 2,2-3,7 млн доз, отриманих у рамках COVAX).

Вакцина AstraZeneca - векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZeneca. Її необхідно вводити двома дозами з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців за температури від +2 до +8 ºС.

Вакцина Pfizer-BioNTech - РНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дві дози вакцини вводять з інтервалом у 21 день. Вакцина потребує температури зберігання не менше ніж -70 ºC. Після розмороження може зберігатися п'ять днів за температури від +2 до +8 ºС.

У рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримала підтвердження про постачання 16 млн доз вакцини різних виробників.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні вакцинували від COVID-19 понад 1,3 тис. осіб - Ляшко

Зареєстровано перші сім повідомлень про незначні ускладнення після вакцинації - Ляшко

Вакцину Pfizer дозволили зберігати у звичайних холодильниках для ліків протягом двох тижнів

В Україні від початку року здійснили 19 трансплантацій органів і 29 пересадок кісткового мозку

МОЗ України має намір врегулювати дистанційну торгівлю лікзасобами

МОЗ України розробило проект держполітики щодо наркотиків до 2030 року

МОЗ України затвердило нову редакцію реєстру лікзасобів за програмою реімбурсації

За консультаціями щодо онкозахворювань до медмережі "Добробут" у 2020 році звернулося понад 7 тис. людей

"Добробут" готовий узяти участь у вакцинації від COVID-19 вакциною Pfizer, якщо будуть конкретні ініціативи від держави

Медики готові вакцинуватися від COVID-19 - глава Асоціації анестезіологів України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА