19:20 18.02.2021

МОЗ України розробляє програму реабілітації осіб, що перенесли COVID-19

2 хв читати
МОЗ України розробляє програму реабілітації осіб, що перенесли COVID-19

Міністерство охорони здоров'я України розробляє програму реабілітації громадян, що перенесли COVID-19, повідомила перший заступник глави відомства Ірина Садов’як.

"Нині за дорученням міністра охорони здоров'я в МОЗ створено групу, яка займається розробками щодо реабілітації хворих, які перенесли COVID-19", - сказала вона в ефірі YouTube-каналу UNICEF Ukraine в четвер.

Садов’як також зазначила, що підтримка пацієнтів із COVID-19 на рівні первинної ланки багато в чому залежить від управлінських рішень, які ухвалюють на місцях.

"Я бачила приклади в регіонах, коли "первинка" була забезпечена кисневими концентраторами, які вони дають додому своїм пацієнтам. Коли я запитала, за які кошти їх закупили, то вони відповіли, що у них були пакети паліативної допомоги, і за ці кошти вони купували ці концентратори. Зараз ми розуміємо, що це необхідно для тих, хто перехворів на COVID-19, тому що це саме допомога в реабілітації та спостереженні за цими пацієнтами", - сказала вона.

Крім того, Садов’як наголосила, що "в Україні абсолютно достатньо ліжок, які можуть бути перепрофільовані під реабілітаційні ліжка саме для такого пацієнта, і потрібно просто докласти зусиль, щоб зосередитися на цій допомозі".

Вона також нагадала, що у рамках чинної програми медичних гарантій для стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19 на одну "ковідну" бригаду у складі 12 людей виділяють 490 тис. грн, а лікарське забезпечення пацієнтів із COVID-19 обходиться в 9-14 тис. грн на одного пацієнта.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА