12:10 24.02.2021

Робгрупа при комітеті здоров'я нації Ради розгляне механізми впровадження страхової медицини

2 хв читати
Робгрупа при комітеті здоров'я нації Ради розгляне механізми впровадження страхової медицини

Робоча група при парламентському комітеті здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування розгляне механізми впровадження страхової медицини, зокрема механізм доплат за медпослуги, не внесені в гарантовані державою пакети.

Рішення про створення робочої групи для розгляду зазначеного питання було ухвалено у вівторок на нараді з представниками Національної служби здоров'я України (НСЗУ), НБУ, керівниками комунальних і приватних медичних закладів, професійних об'єднань страхових компаній, повідомив на своїй сторінці у Facebook голова комітету Михайло Радуцький.

"Ми одностайні в тому, що впровадження страхової медицини створить необхідний фінансовий ресурс для розвитку галузі. Виведе з тіні десятки мільярдів гривень і спрямує їх на підвищення зарплати медичним працівникам, оновлення матеріально-технічної бази медзакладів", - написав він.

Радуцький нагадав, що наразі на розгляді комітету перебувають кілька законопроектів, спрямованих на створення умов для впровадження повноцінної страхової моделі.

Зокрема, йдеться про законопроект про податкові стимули при добровільному медичному страхуванні (ДМС), яке могло б стати перехідним етапом до впровадження обов'язкового медстрахування (ОМС), а також про законопроект, що передбачає створення механізму доплат за медичні послуги, які не внесені в гарантовані державою пакети.

"На жаль, на етапі розробки медичної реформи тему регуляції додаткових послуг залишили без уваги, намагаючись уникнути традиційно незручного й непопулярного питання "платної медицини". Це помилка, яку нам сьогодні доводиться виправляти. Офіційна доплата за додаткові послуги - величезний крок у напрямі обов'язкової страхової медицини", - наголосив Радуцький.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДП "МЗУ" розпочало розвезення регіонами вакцини CoronaVac

МОЗ України розробило стандарт медичної допомоги з реабілітації пацієнтів після COVID-19

МОЗ України планує на початку літа відкрити у великих містах центри вакцинації від COVID-19

Кабмін легалізував ввезення в Україну лише двох препаратів канабісу, але позбавив пацієнтів надії на ліки з канабісом - БО "100% Життя"

МОЗ вніс зміни до протоколу лікування COVID-19

ВООЗ розпочала постачання в Україну 20 апаратів ШВЛ

В Україні від коронавірусу первинно щеплено понад 353 тис. осіб, записалися на вакцинацію - 431 тис.

Зростання частки давніх випадків у статистиці щодо COVID-19 свідчить про нижчі темпи реального поширення порівняно з офіційними - НАНУ

Мобільні команди психіатричної допомоги з липня почнуть працювати в Україні

МОЗ працює над створенням реєстрів орфанних хворих в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА