Інтерфакс-Україна
12:10 24.02.2021

Робгрупа при комітеті здоров'я нації Ради розгляне механізми впровадження страхової медицини

2 хв читати
Робгрупа при комітеті здоров'я нації Ради розгляне механізми впровадження страхової медицини

Робоча група при парламентському комітеті здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування розгляне механізми впровадження страхової медицини, зокрема механізм доплат за медпослуги, не внесені в гарантовані державою пакети.

Рішення про створення робочої групи для розгляду зазначеного питання було ухвалено у вівторок на нараді з представниками Національної служби здоров'я України (НСЗУ), НБУ, керівниками комунальних і приватних медичних закладів, професійних об'єднань страхових компаній, повідомив на своїй сторінці у Facebook голова комітету Михайло Радуцький.

"Ми одностайні в тому, що впровадження страхової медицини створить необхідний фінансовий ресурс для розвитку галузі. Виведе з тіні десятки мільярдів гривень і спрямує їх на підвищення зарплати медичним працівникам, оновлення матеріально-технічної бази медзакладів", - написав він.

Радуцький нагадав, що наразі на розгляді комітету перебувають кілька законопроектів, спрямованих на створення умов для впровадження повноцінної страхової моделі.

Зокрема, йдеться про законопроект про податкові стимули при добровільному медичному страхуванні (ДМС), яке могло б стати перехідним етапом до впровадження обов'язкового медстрахування (ОМС), а також про законопроект, що передбачає створення механізму доплат за медичні послуги, які не внесені в гарантовані державою пакети.

"На жаль, на етапі розробки медичної реформи тему регуляції додаткових послуг залишили без уваги, намагаючись уникнути традиційно незручного й непопулярного питання "платної медицини". Це помилка, яку нам сьогодні доводиться виправляти. Офіційна доплата за додаткові послуги - величезний крок у напрямі обов'язкової страхової медицини", - наголосив Радуцький.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Залишки отриманих за послуги в рамках ПМГ коштів на рахунках медзакладів з початку року скоротилися на 2 млрд грн

МОЗ: національний каталог ліків буде сформований через місяць

МОЗ констатує нерівномірне навантаження на лікарів первинної ланки по регіонах

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА