13:00 04.03.2021

Фармкомпанія "Фармак" спільно з українськими ученими створила ПЛР-тест, що виявляє нові штами коронавірусу

2 хв читати
Фармкомпанія "Фармак" спільно з українськими ученими створила ПЛР-тест, що виявляє нові штами коронавірусу

Команда українських дослідників, до якої входили вчені фармкомпанії АТ "Фармак" та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського, розробили ПЛР-тест, здатний виявляти навіть нові штами коронавірусу Sars-CoV-2.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, наявність технологічного обладнання, закупленого компанією "Фармак", дала змогу вперше в Україні виконати процедуру секвенування. Йдеться про "прочитання" послідовності нуклеотидів у РНК вірусу, "як тексту за літерами ".

"Секвенування дозволяє, у разі виявлення відмінностей у генетичному тексті (мутацій), робити висновки про наявність нових штамів вірусу. Результати дослідження, власне, і підтвердили наявність в Україні нового штаму коронавірусу", - зазначили дослідники.

Відповідні результати дослідження, а також інформація про штами вірусу, що циркулюють в Україні від початку пандемії, вже розміщені в міжнародній науковій базі GISAID.

"Фармак" уточнив, що 3 березня команда дослідників підтвердила, що нова ПЛР-тест-система, розроблена фахівцями фармкомпанії, окрім уже поширених штамів, виявляє також новий "британський" штам коронавірусу.

За основу тест-системи "Фармак" було взято тест TaqPath ™ COVID 19 RT PCR Kit (Thermo Scientific, США), який має авторизацію американського регуляторного органу FDA. Для виробництва набору нової тест-системи SARS-CoV-2 використовуються високоякісні компоненти, вироблені в США.

Якість нової тест-системи підтверджено відповідними висновками ГУ "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського" АМН України (Київ) та Інституту мікробіології та імунології імені Мечникова АМН України (Харків). Референс-тести ПЛР-системи проводяться у приватних і державних лабораторіях України (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця), що підтверджують її ефективність.

"Фармак" зазначає, що нова тест-система вже доступна для попереднього замовлення.

АТ "Фармак" - член Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА