17:26 04.03.2021

Виявлення в Україні британського штаму коронавірусу не вплине на хід вакцинальної кампанії - Ляшко

2 хв читати
Виявлення в Україні британського штаму коронавірусу не вплине на хід вакцинальної кампанії - Ляшко

Виявлення в Україні британського штаму коронавірусу не вплине на хід вакцинальної кампанії, прогнозує головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Виявлення британської мутації коронавірусу не вплине на хід вакцинальної кампанії. Британська мутація не впливає на ефективність вакцинації. Виявлення британського штаму має ще раз нагадати українцям про необхідність дотримуватися протиепідемічних заходів", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Ляшко також повідомив, що нині науковці вивчають вплив південноафриканської мутації вірусу, і нагадав, що британський штам виявлено у двох жителів Івано-Франківської області.

Як повідомлялося, за інформацією Центру громадського здоров'я (ЦГЗ), в четвер Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України повідомив про виявлення в Україні британського штаму коронавірусу.

У процесі секвенування 20 зразків було визначено, що два зразки з Івано-Франківської області належать до британського варіанта з наявними характерними мутаціями. Результати дослідження вже внесено в базу даних GISAID (глобальна наукова ініціатива, яка забезпечує відкритий доступ до геномних даних вірусів грипу та SARS-CoV-2).

Раніше, 24 лютого ЦГЗ отримав результати секвенування 48 зразків із лабораторії, що функціонує на базі клініки "Шаріте" (Берлін, Німеччина). Ці зразки було взято на 11 адміністративних територіях України, зокрема в Івано-Франківській області. Загалом вірусологічна лабораторія ЦГЗ відправила до визначених ВООЗ лабораторій 200 зразків з усієї України. Дослідження інших зразків тривають.

Вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ продовжує щомісячно направляти до ВООЗ клінічні зразки на секвенування. Наступні 338 зразків з України буде відправлено до лабораторії в Лондоні 9 березня.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА