17:37 04.03.2021

Остаточна ефективність китайської вакцини CoronaVac становить 83,5% - "Лекхім"

2 хв читати
Остаточна ефективність китайської вакцини CoronaVac становить 83,5% - "Лекхім"

Група фармкомпаній "Лекхім" (Київ), яка виступає як уповноважений представник китайської компанії Sinovac Biotech в Україні, повідомила про успішне завершення третьої фази клінічних випробувань вакцини CoronaVac у Туреччині.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у "Лекхімі", остаточна ефективність вакцини становить 83,5%. При цьому уточнили, що у випробуваннях вакцини у Туреччині взяли участь понад 10 тис. осіб.

"Вакцина запобігла важким формам перебігу захворювання та госпіталізації у 100% випадків", - уточнює компанія.

Як повідомлялося, держпідприємство "Медичні закупівлі України" (МЗУ) звернулося до Міністерства охорони здоров'я із запитом про статус реєстрації вакцини від COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac.

У держпідприємстві наголошують, що постачання першої партії в 700 тис. доз вакцини за умовами договору має відбутися не пізніше за 7 березня.

"Для прийняття товару ми маємо переконатися у відповідності вакцини визначеним у договорі вимогам, зокрема реєстрації в Україні та показникам ефективності", - повідомили в МЗУ.

Зі своєї сторони 1 березня фармакологічна компанія "Лекхім" (Київ) заявила, що чекає на реєстрацію вакцини від коронавірусної інфекції CoronaVac виробництва компанії Sinovac Life Sciences, яку має поставити в Україну за договором про закупівлю вакцин від COVID-19 за кошти держбюджету. У рамках контракту з МОЗ про постачання 1,9 млн доз вакцин від COVID-19 китайського виробника "Сіновак" (Sinovac Biotech) "Лекхім" має поставити в Україну перші 700 тис. доз у березні.

Група "Лекхім" і компанія Sinovac Biotech, що є партнерами, досягли угоди в переговорах, що тривали десять місяців, про співпрацю в питанні дистрибуції та локалізації виробництва в Україні вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 терміном на п'ять років. Згідно з угодою, "Лекхім" є офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини CoronaVac в Україні.

4 березня головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що якщо китайську вакцину CoronaVac виробництва компанії Sinovac не буде поставлено в Україну у визначені терміни, "працювати щодо виконання умов контракту з постачальником вакцини (компанією АТ "Лекхім") буде держпідприємство "Медичні закупівлі України".

У низці ЗМІ з'явилася інформація, що "Лекхім" очікує першої партії вакцин 15 березня.

CoronaVac - інактивована вакцина. У ній застосовується традиційний для вакцин механізм, за якого неживий вірус, який не може реплікувати в клітинах людини, використовується для активізації імунної системи. Випробування третьої фази китайської вакцини вже відбулися в Бразилії та Індонезії. Тривають випробування в Туреччині та Чилі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА