Інтерфакс-Україна
14:56 01.04.2021

Вакцина від раку головного мозку пройшла першу стадію клінічних випробувань у ФРН

2 хв читати
Вакцина від раку головного мозку пройшла першу стадію клінічних випробувань у ФРН

Першу фазу клінічних випробувань вакцини проти одного з найважчих для лікування різновидів раку - гліоми (пухлини головного мозку), проведено в Німеччині, повідомляє видання "Наука з перших рук".

Вакцину створено на основі фрагмента зміненого білка IDH1, який бере участь у синтезі трикарбонових кислот. Мутація в гені, що кодує цей білок, зустрічається приблизно у 75% хворих і специфічна саме для гліом - вона не зустрічається у здорових тканинах і, ба більше, відповідальна за їхній розвиток.

"Однак імунна система може розпізнати мутантний білок IDH1 як чужорідний, і відповідна вакцина дає змогу вирішити проблему в корені, запускаючи специфічну відповідь Т-хелперів, що належать до Т-лімфоцитів", - ідеться в повідомленні.

Вакцину було створено ще декілька років тому, доклінічні випробування на лабораторних мишах показали, що вона здатна зупинити зростання ракових клітин із цією характерною мутацією.

У першій фазі клінічних випробувань брали участь 32 пацієнти із злоякісними астроцитомами (гліальними пухлинами головного мозку), ракові клітини яких несли мутацію IDH1.

На додаток до стандартного лікування (променевої і/або хіміотерапії темозоломідом) вони отримували пептидну вакцину IDH1-vac. Більшість учасників пройшли весь курс із восьми щеплень.

Серйозних побічних ефектів не було зафіксовано ні у кого з випробовуваних, водночас у 93% хворих імунна система специфічно відреагувала на вакцинний пептид.

У 12 пацієнтів спостерігалося "набухання" пухлини, зумовлене реакціями Т-лімфоцитів, а в крові було виявлено багато Т-хелперів із рецепторами до вакцинного пептиду.

"Іншими словами, у цих хворих активовані імунні клітини успішно проникли й активно працювали в пухлинній тканині. У 82% пацієнтів зі специфічною імунною відповіддю на вакцинацію пухлина не прогресувала протягом трьох років", - ідеться в публікації.

Зазначається, що поки що немає порівняння з контрольною групою, проте безпека та імуногенність вакцини були доведені настільки переконливо, що випробування будуть продовжені. Вакцину припускають використовувати в комбінації з імунотерапевтичним препаратом, який допомагає імунним клітинам боротися з пухлиною.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

АВЛУ підтримує пропозиції МОЗ щодо врегулювання маркетингу на фармринку на рівні 20% для безрецептурних препаратів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА