Інтерфакс-Україна
12:15 02.04.2021

В Україні історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу - експерт МОЗ

2 хв читати
В Україні історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу - експерт МОЗ

Історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу спостерігається в Україні нині, схожий із ситуацією, яка була в листопаді - на початку грудня 2020 року, повідомив керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медпослуг Міністерства охорони здоров'я Олександр Данилюк.

"Збільшення звернень по екстрену меддопомогу ми бачимо переважно від пацієнтів з ускладненим COVID-19, тому що, як правило, екстрена медична допомога не має таких різких стрибків, окрім випадків гострої ожеледиці або поганих погодних умов, що сприяють травматизму. Станом на зараз у нас відбувається дуже різке зростання навантаження на систему екстреної медичної допомоги, тому пацієнти стають у чергу", - сказав він в ефірі YouTube-каналу Doctor Bulavinova у четвер.

За словами Данилюка, станом на 31 квітня було зафіксовано 35 705 звернень за номером "103" по екстрену меддопомогу. На ці звернення було 16 823 виїзди бригади екстреної медичної допомоги, проведено 5 025 госпіталізацій.

"Схожа ситуація була в листопаді – на початку грудня 2020 року, але наразі вона набагато гірша", - сказав він.

Водночас Данилюк зазначив, що "у разі збільшення кількості пацієнтів із COVID-19 виявляється тенденція збільшення кількості звернень на "103", зокрема тому, що у людей виникає паніка, і вони телефонують на "103" просто проконсультуватися замість дзвінка до сімейного лікаря".

Водночас він уточнив, що час доїзду до лікарні скоротився, тому що мережа медзакладів дуже велика.

"Майже щодня протягом останніх днів відкриваються додаткові лікарні, адже ті лікарні, які раніше були опорними для COVID-19, вже переповнені", - сказав експерт.

Ситуація з постачанням киснем медзакладів загалом покращилася, наголосив представник МОЗ: "Оскільки покращилася інфраструктура забезпечення киснем, організація логістики стала більш централізованою".

Однак у західному регіоні вона залишається критичною - через поломку розміщеного там одного з найбільших підприємств, яке забезпечувало західні регіони киснем, призупинилося заправлення балонів киснем. "Це викликало серйозну кризу в декількох західних регіонах. Ситуацію наразі вирішують тим, що кисень направляють із центральних і навіть східних регіонів", - повідомив Данилюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

Закупівлі ліків для пацієнтів з первинним імунодефіцитом в 2025р профінансовані на 39% - БФ "Пацієнти України"

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Кличко відвідав поранених після російського обстрілу та розповів про їхнє лікування

Рада дозволила закупівлі ліків за механізмом ДКД за кошти місцевих бюджетів

Запропоновані платежі за маркетинг ліків в роздріб до 3% за рецептурні та 20% за безрецептурні спричинять зростання цін – АПРАД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА