12:15 02.04.2021

В Україні історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу - експерт МОЗ

2 хв читати
В Україні історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу - експерт МОЗ

Історичний максимум звернень по екстрену меддопомогу спостерігається в Україні нині, схожий із ситуацією, яка була в листопаді - на початку грудня 2020 року, повідомив керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги департаменту медпослуг Міністерства охорони здоров'я Олександр Данилюк.

"Збільшення звернень по екстрену меддопомогу ми бачимо переважно від пацієнтів з ускладненим COVID-19, тому що, як правило, екстрена медична допомога не має таких різких стрибків, окрім випадків гострої ожеледиці або поганих погодних умов, що сприяють травматизму. Станом на зараз у нас відбувається дуже різке зростання навантаження на систему екстреної медичної допомоги, тому пацієнти стають у чергу", - сказав він в ефірі YouTube-каналу Doctor Bulavinova у четвер.

За словами Данилюка, станом на 31 квітня було зафіксовано 35 705 звернень за номером "103" по екстрену меддопомогу. На ці звернення було 16 823 виїзди бригади екстреної медичної допомоги, проведено 5 025 госпіталізацій.

"Схожа ситуація була в листопаді – на початку грудня 2020 року, але наразі вона набагато гірша", - сказав він.

Водночас Данилюк зазначив, що "у разі збільшення кількості пацієнтів із COVID-19 виявляється тенденція збільшення кількості звернень на "103", зокрема тому, що у людей виникає паніка, і вони телефонують на "103" просто проконсультуватися замість дзвінка до сімейного лікаря".

Водночас він уточнив, що час доїзду до лікарні скоротився, тому що мережа медзакладів дуже велика.

"Майже щодня протягом останніх днів відкриваються додаткові лікарні, адже ті лікарні, які раніше були опорними для COVID-19, вже переповнені", - сказав експерт.

Ситуація з постачанням киснем медзакладів загалом покращилася, наголосив представник МОЗ: "Оскільки покращилася інфраструктура забезпечення киснем, організація логістики стала більш централізованою".

Однак у західному регіоні вона залишається критичною - через поломку розміщеного там одного з найбільших підприємств, яке забезпечувало західні регіони киснем, призупинилося заправлення балонів киснем. "Це викликало серйозну кризу в декількох західних регіонах. Ситуацію наразі вирішують тим, що кисень направляють із центральних і навіть східних регіонів", - повідомив Данилюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА