Мобільні команди психіатричної допомоги з липня почнуть працювати в Україні
З 1 липня в Україні в межах пакету психіатричної допомоги, що надається мобільними мультидисциплінарними командами, розпочнуть роботу мобільні команди психіатричної допомоги, тариф за роботу однієї мобільної команди становитиме 50,535 тис. грн на місяць, повідомила Національна служба здоров'я України (НСЗУ) на сайті в четвер.
Згідно з повідомленням, пацієнт із психіатричними захворюваннями зможе отримувати допомогу на дому після завершення гострого перебігу хвороби.
"Мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування відповідно до індивідуального плану лікування. Для отримання інформації з цього пакету потрібно мати направлення сімейного лікаря, педіатра, з якими підписано декларацію, або направлення лікаря-психіатра або лікаря-психіатра дитячого", - уточнює НСЗУ.
За інформацією НСЗУ, в межах пакету мобільної психіатричної допомоги безоплатними для пацієнта будуть медпослуги з психіатричного огляду і допомоги, складання індивідуального плану лікування і реабілітації (із залученням самого пацієнта або його законного представника), проведення необхідних психодіагностичних тестів у динаміці, контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
Мобільна команда також визначить потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування і, за необхідності, направлятиме на стаціонарне лікування або отримання паліативної допомоги.
Щоб укласти договір на надання мобільної психіатричної допомоги, медзаклад повинен мати ліцензію на медичну практику за спеціальністю "Психіатрія" або "Дитяча психіатрія".
До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше чотири особи: лікар-психіатр, лікар-психолог (як варіанти - лікар-психотерапевт або психолог), медсестра, фахівець із соціальної роботи або соцпрацівник.
Окрім того, НСЗУ повідомляє, що з 1 вересня 2021 року особи з розладами психіки та поведінки, а також пацієнти з епілепсією зможуть отримувати лікарські засоби в межах державної програми реімбурсації. Це, зокрема, стосується лікування ПТСР, шизофренії, афективних розладів, депресії, невротичних розладів та епілепсії. Старт програми запланований на 1 вересня 2021 року.
"Всі ці лікарські засоби призначатимуться виключно лікарями спеціалізованого ланки медичної допомоги та видаватимуться тільки за електронною рецептом. Аптечний заклад, в якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам", - уточнює НСЗУ.