Інтерфакс-Україна
18:31 08.04.2021

Зростання частки давніх випадків у статистиці щодо COVID-19 свідчить про нижчі темпи реального поширення порівняно з офіційними - НАНУ

1 хв читати

Зростання частки давніх випадків у щоденній статистиці із захворюваності на COVID-19 може свідчити про те, що реальні темпи поширення захворювання нижчі за наведені в офіційній статистиці, вважають експерти Національної академії наук України (НАНУ).

"Темпи поширення зменшуються вже протягом двох тижнів, зростає частка давніх випадків у щоденно оприлюднюваних даних. Це означає, що реальні темпи поширення можуть бути меншими, ніж ті, що випливають з офіційної статистики", - повідомляється в оприлюдненому на сайті НАНУ прогнозі академії на 7-20 квітня.

Експерти НАНУ також зазначили, що пройдено максимум позитивності ПЛР-тестів, кількість позитивних ПЛР-тестів не зростає, а демонструє вихід на "плато", а абсолютна кількість ПЛР-тестів почала знижуватися.

"Ймовірно, що Україна зараз перебуває на початку фази плато, що може тривати кілька тижнів (за досвідом подолання осінньої хвилі)", - повідомила НАНУ.

У звіті академії також повідомляється, що, згідно з аналізом даних Мін’юсту про загальну смертність, надлишкова смертність у березні перевищує середній рівень смертності у 2015-2019 роках на значення, близьке до числа зареєстрованих летальних випадків від COVID-19.

Спостережувана летальність демонструє зростання в останні три-чотири тижні, але все ще залишається в діапазоні 2,2-2,5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

Україна за 5 міс. імпортувала ліків на $836 млн, експортувала на $93 млн

Стаціонарна психіатрична допомога дітям фінансуватиметься тільки в багатопрофільних дитячих лікарнях – МОЗ

Центр естетичної медицини BG Lab в Києві відновив роботу після руйнування внаслідок ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА