Інтерфакс-Україна
09:01 13.04.2021

"Британський" штам не погіршує перебіг COVID-19, але більш заразний

2 хв читати
"Британський" штам не погіршує перебіг COVID-19, але більш заразний

Два дослідження, опубліковані в наукових журналах The Lancet Infectouse Diseases і The Lancet Public Health, не підтвердили побоювання з приводу більш тяжкого перебігу COVID-19 у пацієнтів, інфікованих мутацією B.1.1.7 коронавірусу SARS-CoV-2 - у ЗМІ її зазвичай називають "британським" штамом.

До того ж в обох публікаціях підтверджується більш висока заразність цього різновиду вірусу.

Стаття в The Lancet Infectious Diseases заснована на спостереженні за пацієнтами в двох лондонських лікарнях. З відібраного 341 пацієнта з коронавірусом мутація B.1.1.7 була у 198 осіб (58%), у 143 (42%) була відсутня. Вчені порівняли показники смертності і тяжкість перебігу хвороби і не виявили значних відмінностей.

Описане в The Lancet Public Health дослідження ґрунтується на набагато більшій вибірці - 36 920 осіб, які повідомили про позитивний тест на коронавірус і описували свої симптоми протягом хвороби у мобільному додатку COVID Symptom Study. Вчені на підставі даних про місцеперебування пацієнтів не виявили зв'язку між перебігом COVID-19 і високим поширенням варіанту B.1.1.7 в регіоні, де перебуває пацієнт.

Новий штам коронавірусу, який отримав назву "британський", був виявлений на південному сході Англії у вересні. До зими він розповсюдився в Великій Британії, після чого стало відомо про його підвищену заразність, потім він став виявлятися і в інших країнах. На тлі повідомлень про появу нового штаму країни стали закривати авіасполучення з Великою Британією.

Весняний підйом захворюваності COVID-19 у світі переважно викликаний новими варіантами коронавірусу - "британським" і "південноафриканським".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МОЗ підтримав ініціативу Мінветеранів щодо декларацій ветеранів з сімейними лікарями

Вартість лікування пацієнтів з ахондроплазією становить 1,7 млрд грн – Ляшко

Ліцензії на заготовку та тестування донорської крові отримали 19 суб’єктів системи крові

Кабмін розширив перелік безоплатних ліків і медвиробів, що закуповує держава - Свириденко

Підвищення захворюваності на ковід може тривати до кінця вересня – Кузін

Захворюваність на кір Україні суттєво зросла, від початку року зареєстровано майже 1200 випадків

Електронний стандарт реєстрації лікарських засобів став в Україні обов’язковим

Уряд розширить програму "Доступні ліки", запровадить нові тарифи на кардіохірургічну допомогу – Ляшко

Кількість випадків COVID-19 в рази менша минулорічних показників, нові штами коронавірусу не викликають важкого перебігу хвороби – експерти

Психологи УЧХ провели понад 2 тисячі консультацій в цьому році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА