17:37 23.04.2021

"Фармак" планує розширювати напрям R&D і нарощувати експортний потенціал - виконавчий директор

3 хв читати
"Фармак" планує розширювати напрям R&D і нарощувати експортний потенціал - виконавчий директор

"Фармак" планує розширювати напрям R&D і продовжить нарощувати експортний потенціал, повідомив виконавчий директор компанії Володимир Костюк.

"Ми плануємо розширення лабораторій і напрям R&D. Завдяки цьому ми зможемо, зокрема, швидше запускати генеричні лікарські засоби", - сказав він журналістам у четвер.

Костюк зазначив, що "Фармак", як і раніше, вважає важливим розвиток експортного потенціалу компанії.

"Запускаючи новий продукт, ми завжди розглядаємо можливості його присутності не тільки на території України, а й у сусідніх країнах. Насамперед ми розглядаємо європейські країни, країни Південно-Східної Азії, Південної та Північної Америки. Наша стратегічна мета - нарощувати експорт", - сказав він.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в компанії, до 2027 року "Фармак" планує збільшити частку експорту в структурі продажу до 40%. За підсумками 2020 року частка експорту становила 28,9%.

Водночас Костюк зазначив, що під час епідемії COVID-19 компанія своїм пріоритетом визначила забезпечення внутрішнього ринку препаратами, які застосовуються в терапії COVID-19.

"У нас є такі продукти, експорт яких ми зупинили, тому що в Україні не було закрито потребу в них. Це було важке рішення, адже деякі продукти ми експортували до більше ніж десяти країн, ми втратили від цього до $5 млн, але ми розуміли, що це стратегічні продукти", - сказав він.

Окрім того, Костюк наголосив, що "Фармак" має намір розвивати виробництво АФІ на своєму майданчику у Шостці, зокрема для ключових продуктів компанії, включаючи "Амізон".

"Є стратегічні проекти з розробки лікарських засобів. Це великі проекти, ми від них очікуємо великих результатів, і ми їх розглядаємо з точки зору вертикальної інтеграції, тобто можливості виробництва АФІ для них саме у нас", - сказав він.

Як повідомлялося, за підсумками 2019 року "Фармак" наростив частку експорту до 22,6% загального обсягу продажу.

"Фармак" інвестував EUR50 млн у новий виробничий корпус стерильних рідких лікарських засобів, який дасть змогу збільшити випуск стерильних рідких лікарських засобів удвічі. У відкритій до 95-річчя компанії побудованій із нуля семиповерховій будівлі розміщено понад 20 од. основного технологічного устаткування і приблизно 100 - інженерного. Нове виробництво оснащено лініями потужністю до 36 тис. ампул, 12 тис. флаконів, 7,5 тис. небул і 3,6 тис. пластикових флаконів на годину.

"Фармак" - лідер фармринку України, виробляє лікарські засоби в усіх чотирнадцяти терапевтичних групах. Щорічно компанія виводить на ринок майже 20 нових складнокомпонентних сучасних препаратів, у розробленні наразі приблизно 100 лікарських засобів. Експортує продукцію більше ніж до 25 країн світу.

За останні п'ять років інвестиції "Фармак" у науково-технічний комплекс, виробниче обладнання, дослідницьку діяльність становили 3,4 млрд грн.

За підсумками 2019 року АТ "Фармак" отримало чистий прибуток у розмірі 1,056 млрд грн, що майже збігається з показником 2018 року - 1,05 млрд грн, за підсумками 2018 року "Фармак" збільшив чистий прибуток на 25,16%.

АТ "Фармак" - член асоціації "Виробників ліків України" (АВЛУ).

Згідно з даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником "Фармак" є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакцині Pfizer-BioNTech поки що не потрібні модифікації для захисту від нових штамів COVID-19 - компанія

Щоб до кінця 2021 року вакцинувати 70% дорослих українців від COVID-19, треба вакцинувати 100 тис. людей на день - УЦОЗ

Україна однією з перших отримає індійську вакцину після поновлення її експорту - власник компанії-виробника

Контракти на проведення вакцинації від COVID-19 уклали 717 медзакладів - в. о. голови НСЗУ

У Києві посилили контроль за використанням COVID-вакцин виключно для цільових груп - КМДА

Реальна смертність від COVID-19 в Україні втричі більше офіційної статистики - IHME

Степанов провів переговори з індійським Serum Institute щодо збільшення обсягів постачань вакцини NovaVax

МОЗ із наступного тижня розпочне перевірки регіонів щодо вакцинальної кампанії - Ляшко

Литовська Northway Biotech заявляє, що створила ліки проти коронавірусу

Ковідні сертифікати в Україні можуть запустити з 1 липня - МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА