Інтерфакс-Україна
17:59 26.04.2021

У AstraZeneca визнали необґрунтованим рішення ЄС подати до суду на компанію - заява

2 хв читати
У AstraZeneca визнали необґрунтованим рішення ЄС подати до суду на компанію - заява

Шведсько-британська фармацевтична компанія AstraZeneca заявила, що шкодує у зв'язку з рішенням Європейської Комісії (ЄК) розпочати проти неї юридичну процедуру, вважаючи цей крок необґрунтованим.

"AstraZeneca шкодує у зв'язку з рішенням Європейської Комісії розпочати судовий розгляд щодо постачань вакцини від COVID-19", - йдеться у заяві AstraZeneca.

"Ми вважаємо, що будь-який судовий розгляд позбавлений підстав, і ми вітаємо можливість вирішити якнайшвидше ці розбіжності", - наголосили в компанії.

AstraZeneca зазначила, що "відповідно до своїх прогнозів", до кінця квітня вона поставить майже 50 млн доз вакцини від коронавірусу до європейських країн. Більше того, компанія запевнила, що "повністю дотримувалася угоди про попередню закупівлю", укладеної з ЄК.

"Компанія рішуче захищатиме себе у суді", - наголосили у компанії.

У AstraZeneca нагадали, що на сьогодні AstraZeneca "є провідним постачальником (вакцини - ІФ) до понад 100 країн через програму COVAX".

У AstraZeneca також заявили, що сподіваються на "конструктивну співпрацю з комісією ЄС у справі вакцинації якнайбільшої кількості людей". У компанії додали, що її працівники "залишаються твердо прихильними завданню розподілу вакцин серед жителів Європи і у всьому світі".

Раніше у понеділок офіційний представник ЄК Стефан де Кеєрсмакер заявив, що ЄК здійснила минулої п'ятниці юридичну процедуру проти AstraZeneca через порушення контракту колективної закупівлі продукції фірми.

"Деякі положення контракту не були дотримані, і підприємство не було в змозі представити переконливу стратегію для того, щоб гарантувати очікувані постачання доз вакцини", - сказав прес-секретар у понеділок на брифінгу у Брюсселі.

Для ЄК важливо, продовжив він, щоб було гарантовано швидке постачання достатньої кількості доз, на які європейські громадяни мають право і які були обіцяні за цим контрактом.

"Європейська Комісія запустила цю юридичну процедуру від свого імені та від імені 27 держав-членів, які всі в цьому підтримують комісію", - повідомив де Кеєрсмакер.

AstraZeneca оголосила наприкінці січня, що зможе поставити країнам ЄС у першому кварталі лише 40 млн доз своєї вакцини замість 120 млн, передбачених контрактом, через виробничі труднощі на бельгійському підприємстві компанії. У березні AstraZeneca повідомила про нові затримки постачань Євросоюзу, мотивуючи це експортними обмеженнями.

Єврокомісія (ЄК) подала судовий позов проти AstraZeneca Plc, порахувавши, що компанія порушила умови контракту на постачання вакцин проти COVID-19 до країн Євросоюзу. Позов подав регулятор від імені всіх 27 країн-членів ЄС.

Акції AstraZeneca втрачають в ціні 0,5% на торгах у понеділок. З початку поточного року їх вартість зросла на 2,7%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЮНІСЕФ поставила в Україну 136 тис. доз вакцини АКДП у межах співпраці України з Gavi

Аптечна мережа "9-1-1" призупинила роботу мобільних аптек у Харківській та Херсонській областях

Нова мобільна реабілітаційна команда УЧХ запрацювала у Кременчуці

В Україні відсутні суб’єкти господарювання, які отримали дозвіл на паралельний імпорт ліків - МЗУ

До законопроекту про податкові зміни для реалізації концепції Defence City надійшли правки, які можуть спричинити дефіцит ліків – ЄБА

Новий штам COVID-19 Stratus виявлено у семи областях України

УЧХ очолює рейтинг доброчинних організацій України

Кількість госпіталізацій через Covid-19 в Києві зросла в рази за місяць - департамент охорони здоров'я

Лабораторна діагностика від початку року здорожчала на 7-9% - "Сінево"

Україна отримала 300 тис. доз вакцини БЦЖ для захисту дітей від туберкульозу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА