13:14 28.04.2021

Кожен десятий українець зустрічався з наркозалежністю, кожен п'ятий - з алкозалежністю серед свого ближнього кола - дослідження

2 хв читати
Кожен десятий українець зустрічався з наркозалежністю, кожен п'ятий - з алкозалежністю серед свого ближнього кола - дослідження

10% українців зустрічалися з наркотичною залежністю серед свого найближчого кола, а 20% стикалися серед близького кола з алкогольною залежністю, свідчить соціологічне дослідження Українського інституту майбутнього і "Нью Імідж Маркетинг Груп".

Респондентам, зокрема, було поставлено запитання, чи є серед членів їхньої сім'ї, родичів, друзів, сусідів або колег із роботи особи із залежністю. 15% відповіли, що серед їхнього кола спілкування є люди з алкогольною залежністю, 5% - з наркотичною залежністю, 5% - з алкогольною та наркотичною залежностями, 4% - з ігровою залежністю, 75% відповіли, що в їхньому колі немає таких людей, про кого їм відомо, а 2% відмовилися відповісти на запитання.

Зазначається, що найчастіше ті, хто стикався у своєму найближчому оточенні з наркотичною залежністю, згадували такі речовини як канабіс (31%) й амфетаміни (18%). 8% називали солі, 7% - макову соломку, по 6% - метадон і спайси, по 4% - героїн, екстазі, трамадол, кокаїн, 2% - кетамін, по 1% - фентаніл, дезоморфін, галюциногенні гриби, первітин і бутират , 3% - інше, а 42% не змогли відповісти.

Крім того, понад половина респондентів (53%), які стикалися з проблемою наркоманії серед своїх близьких або знайомих, відповіли, що їм відомі випадки, коли ці люди були небезпечними: для самих себе (19%), для оточуючих (14%) або одночасно для себе й оточуючих (20%). Водночас 45% відповіли, що їм невідомі такі випадки.

Опитані, які мають близьких або знайомих із проблемою наркозалежності, називають цілу низку дій, які вони робили щодо власних рідних й оточуючих. Стосовно сім'ї: на першому місці - винос речей із дому без дозволу задля продажу - 35%, крадіжки грошей у рідних - 23%, вчинення домашнього насильства - 15%. Страждають від цих осіб, за словами респондентів, їхні друзі, сусіди, колеги і просто знайомі: 18% опитаних згадали крадіжки у них речей для продажу, ще 12% розповіли про крадіжки грошей і 8% про насильницькі дії наркозалежних щодо оточуючих. Також 9% респондентів з тих, хто має близьких або знайомих із наркозалежністю, знають про їхні спроби самоушкодження або накласти на себе руки.

Дослідження проведено з 9 до 18 квітня 2021 року. Під час нього опитали 2 400 респондентів віком від 18 років і старше з проблеми наркотичної та алкогольної залежності. Статистична похибка не перевищує 2,05%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакцині Pfizer-BioNTech поки що не потрібні модифікації для захисту від нових штамів COVID-19 - компанія

Щоб до кінця 2021 року вакцинувати 70% дорослих українців від COVID-19, треба вакцинувати 100 тис. людей на день - УЦОЗ

Україна однією з перших отримає індійську вакцину після поновлення її експорту - власник компанії-виробника

Контракти на проведення вакцинації від COVID-19 уклали 717 медзакладів - в. о. голови НСЗУ

У Києві посилили контроль за використанням COVID-вакцин виключно для цільових груп - КМДА

Степанов провів переговори з індійським Serum Institute щодо збільшення обсягів постачань вакцини NovaVax

МОЗ із наступного тижня розпочне перевірки регіонів щодо вакцинальної кампанії - Ляшко

Литовська Northway Biotech заявляє, що створила ліки проти коронавірусу

"Фармак" збільшив частку експорту в обсязі продажу майже до 30%

Ковідні сертифікати в Україні можуть запустити з 1 липня - МОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА