Інтерфакс-Україна
12:33 12.05.2021

Укрфонд досліджень профінансував розробку двох ковідних вакцин, третю фінансує бізнес - Ляшко

2 хв читати
Укрфонд досліджень профінансував розробку двох ковідних вакцин, третю фінансує бізнес - Ляшко

Український фонд досліджень профінансував на конкурсній основі розробку двох вакцин від COVID-19, третю розробку фінансує бізнес, повідомив в інтерв'ю виданню "Сьогодні" заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Заступник міністра уточнив, що фонд фінансує розробки Інституту біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний.

"Він розробляє вакцину, де білок коронавірусу вирощується на дріжджах. Наразі науковці проводять дослідження в лабораторних умовах до вересня. А потім почнеться процес виготовлення лікарської форми і проведення доклінічних досліджень, спочатку на тваринах", - сказав він.

Друга вакцина, за словами Ляшка, розробляється в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко.

"Там розробляється вакцина за схожим принципом, але за іншою технологією. Результат очікується на осінь. Також цей інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Наразі вони шукають можливість як це зробити, зокрема, на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції", - сказав він.

Ляшко повідомив, що третя вакцина - це розробка Михайла Фаворова і компанії "Діапроф-Мед", яку не фінансує держава. "Вони задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах. Вони зараз на стадії виробництва лікарської форми, щоб розпочати клінічні випробування", - сказав він.

Заступник міністра також повідомив, що МОЗ провело переговори з кількома посольствами й очікує певних рішень про можливість трансферу технологій виробництва вакцин від COVID-19 в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МОЗ пропонує дозволити маркетингові послуги для безрецептурних ліків до 20%, для рецептурних пропонує плату за наявність до 3%

"Санофі" та одеська клініка Святої Катерини запустили програму стратегічного партнерства

Продажі в аптеках України за квітень знизилися на майже 7% у грошовому вираженні порівняно з березнем

Понад 222 тис. справ розглянуто в системі оцінювання повсякденного функціонування – МОЗ

МОЗ планує до кінця 2025р розширити мережу центрів ментального здоров’я до 200

Запропонована вимога розкриття маркетингових договорів викликає здивування серед міжнародної фармспільноти – Санофі

Держлікслужба видала перший дозвіл на ввезення в Україну субстанції медканабісу

AmCham не підтримує пропозиції щодо змін ліцензійних умов на фармринку

В Україні почався щорічний посилений епіднагляд за холерою

НСЗУ в травні заплатила медзакладам за ПМГ 14,5 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА