Інтерфакс-Україна
15:32 17.06.2021

Рада виділила 300 млн грн для проведення розширеного скринінгу новонароджених

1 хв читати
Рада виділила 300 млн грн для проведення розширеного скринінгу новонароджених

Народні депутати у держбюджеті на цей рік передбачили 300 млн грн для проведення розширеного неонатального скринінгу.

За відповідний законопроект №5589 про внесення змін до закону "Про державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в цілому проголосували 333 народних депутати.

Законопроект спрямовує 300 млн грн із Фонду президента України на проведення розширеного неонатального скринінгу.

"Це дасть змогу нам виявляти у новонароджених дітей вроджені або спадкові захворювання на ранній стадії. Рання діагностика дає змогу призначити таким дітям лікування, зменшити рівень інвалідизації дітей в Україні", - сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час обговорення документа на пленарному засіданні парламенту.

За його словами, на сьогодні в Україні працюють 12 центрів неонатального скринінгу, які проводять дослідження лише на чотири захворювання.

"Ми плануємо створити на базі наявних лабораторій п'ять потужних сучасних центрів неонатального скринінгу. Це дасть змогу забезпечити обстеження новонароджених дітей усіх регіонів України", - повідомив Ляшко.

Він наголосив, що до скринінгу буде включено 21 неонатальне захворювання відповідно до найкращих європейських практик.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Клініка Lita Plus планує впровадити нові методики мамопластики

В Києві за ініціативи Кличка з 1 січня запрацює персональний медичний супровід ветеранів - КМДА

НСЗУ розпочала прийом заявок для контрактування на 2026 рік ще за трьома за пакетами

Свириденко: 94 тис. військових і ветеранів скористалися послугою безоплатного лікування та протезування зубів у 2025р.

Лікарі закликали депутатів врегулювати продаж нікотинових паучів

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюють в Одеській області

У Києві відбулася Всеукраїнська конференція щодо розвитку медсестринства

Затримка поставок ліків від недоброякісних постачальників стала однією з основних проблем на фармринку в 2025 році - "Пацієнти України"

УЧХ провів тренінги з підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги

МОЗ пропонує знижувати ціни на препарати, строк придатності яких менше 180 днів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА